8.3.20

Česká televize zve pedagogy na akreditované semináře o mediální výchově

Jakým způsobem se proměňuje mediální krajina v tuzemsku? Jak efektivně představovat mediální témata ve školách? Z jakých konkrétních zdrojů lze při výuce čerpat? Tyto i vaše konkrétní otázky zodpovědí osobnosti televizní žurnalistiky, odborníci na média a analytici při letošních jarních seminářích, které proběhnou v České televizi v Praze.

Česká televize již pátým rokem zdarma pořádá semináře pro pedagogy základních a středních škol zaměřené na mediální gramotnost, výchovu a posilování kritického přístupu k audiovizuálním obsahům.

Od roku 2018 jsou semináře navíc akreditované Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy ČR, což potvrzuje jejich kvalitu i přínos v praxi.

Také letos si můžete vybrat ze čtyř obsahově různých seminářů a načerpat inspiraci do hodin občanské výchovy, dějepisu a dalších tematicky spřízněných předmětů.
  • 21. 04. 2020 Mediální výchova I: Jak rozumět televizi
  • 14. 05. 2020 Mediální výchova II: Jak vznikají zprávy
  • 26. 05. 2020 Mediální výchova III: Jak využít televizi v hodině
  • 09. 06. 2020 Mediální výchova IV: Fake news a bezpečné chování v online prostoru
Dozvíte se například, jaké pracovní listy pro výuku jsou k dispozici na webu ČT a které metodiky se aktuálně připravují. Dále se seznámíte s interaktivními prvky iVysílání ČT, které vnášejí do vzdělávání nové možnosti, získáte také představu o tom, jak vzniká zpravodajství ČT, vyzkoušíte si například mobilní žurnalistiku a společně se pustíme také do problematiky fake news. Podrobný obsah a jména přednášejících si můžete pročíst zde.

Pokud se chcete zúčastnit, stačí se přihlásit přes seminare@ceskatelevize.cz, v předmětu e-mailu prosím, uveďte „Seminář pro pedagogy“ a do těla zprávy Vaše jméno, název školy a specializaci.

Deadline přihlašování je vždy týden před konáním jednotlivých seminářů:
  • Mediální výchova I: do 14. 4. 2020
  • Mediální výchova II: do 7. 5. 2020
  • Mediální výchova III: do 19. 5. 2020
  • Mediální výchova IV: do 2. 6. 2020
Ke stažení:

Zdroj: Česká televize

4 komentáře:

Milan Randák řekl(a)...

"Babičko, kam vezete tu televizi, takhle na trakaři, do servisu?"
"Ale kdepak, panáčku, ke zpovědi! Vona strašně lže."

Eva Adamová řekl(a)...

Až přestane ČT prostřednictvím svých reportáží šířit o školství úplné kraviny, tak možná na nějaký ten seminář zajdu.

Tomáš Barták řekl(a)...

A prostřednictvím této nabídky opět slyšíme, co všechno by měla škola dělat. Neměla by ČT pozvat rodiče?
Tím neříkám, že se škola nemá této problematice věnovat, ale pokud by se škole měla zodpovědně věnovat všemu, o čem někdo (osobnost či instituce) někdy napsal, museli by žáci v lavicích sedět osm hodin denně od pondělí do soboty.

mirek vaněk řekl(a)...

Česká televize by si měla zamést před vlastním prahem. Školit učitele je hezké, když sama je příkladem negativních mediálních jevů. Má radu pro čt, která je politická, tak ani ČT nemůže být politicky nezávislá. Soukromá média zas straní názorům majitele. Je na občanovi, aby si porovnal informace a vybral si co potřebuje. Na to žádná výchova neplatí, na to je potřeba vzdělanost a soudnost občana a ta je podrývána mizernými školskými reformami za propagace médií.
Jediné, co může učitel rozumě udělat je nutit žáky myslet a ukazovat dezinformace a manipulace na příkladech třeba i z ČT.

Okomentovat