24.3.20

Anna Brzybohatá: Maturita se dá odložit, ne zprůměrovat, míní ředitelé. Vysoké školy počkají

Přijímací zkoušky za dva týdny, maturita za tři týdny od návratu do škol. To je návrh ministerstva školství. Varianta s průměrováním vysvědčení maturantů se ale nelíbí ředitelům. „Zkouška by se dala odsunout, vysoké školy by počkaly,“ říká předsedkyně Asociace ředitelů gymnázií Renata Schejbalová. Vysoké školy ještě s termíny čekají.


Z článku v iDNES.cz vybíráme:

„Jestliže se do 1. června školy neotevřou, bude maturitní vysvědčení vystaveno na základě studijních výsledků žáka z posledních tří vysvědčení,“ vysvětlil ministr Plaga s tím, že propadlíci budou mít nárok na reparát.

Řešení zprůměrování vysvědčení se ale nelíbí Asociaci ředitelů gymnázií, kteří jinak s návrhem ministerstva vesměs souhlasí. Asociace například chtěla termíny po nastoupení do škol pro přijímací a závěrečné zkoušky ještě o týden zkrátit. Podle předsedkyně Renaty Schejbalové se ale v případě maturit a průměrování vysvědčení nejedná o šťastné řešení a asociace s ním zásadně nesouhlasí.

„Maturitní zkoušky jde odložit i na podzim, vysoké školy by také jistě posunuly termín zápisů. Přijde mi to nespravedlivé k minulým i budoucím maturantům a hlavně k současným. Myslím, že jejich maturitní vysvědčení bude podle průměru známek z 3. ročníku a pololetí 4. ročníku výrazně horší, než kdyby maturovali,“ vysvětlila a dodala, že je celá situace pro všechny náročná.


Žádné komentáře:

Okomentovat