2.3.20

17. 3.: Kulatý stůl SKAV a EDUin na téma Budou naše školy schopny zvyšovat mediální gramotnost žáků?

Březnový Kulatý stůl SKAV a EDUin se bude věnovat tématu Budou naše školy schopny zvyšovat mediální gramotnost žáků? Cílem kulatého stolu je hledat odpovědi na otázky: Proč je třeba zvyšovat mediální gramotnost? Jakou prioritu by tento požadavek měl mít? Jaký je vztah mediální gramotnosti k připravované Strategii 2030+? Stávající stav výuky – jak je stávající průřezové téma mediální výchovy školami naplňováno? Jak by měla vypadat výuka mediální gramotnosti? Je k ní nutně třeba mít nějaké materiální vybavení (například počítače)? Jak vypadá příprava učitelů na výuku mediální gramotnosti? V jakém stavu jsou přípravy revizí RVP a jakou roli v nich bude mediální gramotnost hrát?

Kdy: úterý 17. března 2020 od 14 do 16 hodin

Kde: Městská knihovna, Mariánské nám. 98/1, Praha 1

Potvrzení účastníci panelové diskuze:
  • Bořivoj Brdička, Jednota školských informatiků
  • Jaroslav Faltýn, MŠMT
  • Milan M. Horák, Waldorfské lyceum Praha
  • Jan Jirák, Katedra mediálních studií, FSV UK
  • Michal Kaderka, Učitelská platforma
  • Markéta Pastorová, Národní pedagogický institut
  • Ester Valchářová Pěkná, Člověk v tísni
Moderuje:
  • Daniel Pražák, Otevřeno
Účast zdarma, bez předchozí registrace.

Událost na sociální síti Facebook.

2 komentáře:

Nicka Pytlik řekl(a)...

Jak by měla vypadat výuka mediální gramotnosti?

Výuka? Tak už ne zkompetentňování? Ani klíčové?
A co Bloomova taxonomie vzdělávacích cílů? Ani revidovaná?
Takže tupoidní biflování nazpaměť toho, co správné je, a co správné není...

Lenka Pokorná řekl(a)...

Když naučíme děcka solidně číst a když je k tomu ještě naučíme používat zdravý selský rozum, bude mediální gramotnost na světě raz dva. Na nějakou speciální výuku čehokoliv od mediální gramotnosti až po gramotnost finanční já osobně moc nevěřím, zvláště pokud tato výuka jde na úkor hodin češtiny a matematiky.

Okomentovat