4.2.20

Zdeněk Sotolář: Inspekce přebírá vedoucí roli ve školství! Co vy na to, pane ministře?

Tento absurdní trend potvrzuje tzv. audit EDUinu. "V roce 2019 pokračovala ČŠI v naplňování své role formativní instituce českého vzdělávacího systému, jak ukazuje série tematických zpráv i závěry a doporučení souhrnné zprávy."


Formativní instituce? Kde je tato role ČŠI zakotvena? Školský zákon nic takového neobsahuje. ČŠI uchvacuje víc, než jí ze zákona přísluší.

Eduíni si to pochvalují - a proto nejde o skutečný, tedy nezávislý audit! Právě rozšiřování role České školní inspekce z kontrolní na metodickou není příležitostí, ale naopak je zásadní hrozbou rozvoje českého školství. Jako EDUin. Zatloukal se např. angažuje v tzv. Eduzměně. Já na bráchu ... ruka ruku... Nemluvě o politických angažmá pana Kartouse.

Co vy na to, pane ministře?

Převzato z autorova blogu na iDNES.cz.

5 komentářů:

Nicka Pytlik řekl(a)...

Inspekce přebírá vedoucí roli ve školství!

Tak konečně bude školství ve správných rukou.
Inspekce je ta agentura, která prostřednictvím svých agentů a psa pana Foustky před nějakými dvanácti lety buserovala učetele za používání výrazů 'umět', 'znát' a 'učit se'?
Štěkne tu a tam alespoň školníkovic pes po některé z pracně rozklíčovaných kompetencí nebo po revidované taxonomii vzdělávacích cílů? Co autoevaluace, autonomie, skupinová individualizace?
Asi frčí zase něco jiného... biflování, zpětná vazba, segregace...

Simona CARCY řekl(a)...

Ano, ano. Zatloukal zatloukal hřebík do rakve českého školství. To je tak vždy, když se ten, kdo má kontrolovat, samozvaně pasuje na toho, kdo chce řídit. EDU spolkům se tak daří vrtět ministerským psem za tichého přihlížení pana ministra.

E.Kocourek řekl(a)...

Co vy na to, pane ministře?

Nesvéprávný neználek odkejvá vše, co mu EDU-škůdci pošlou. ////

Ivo Mádr řekl(a)...

A proč nemají v opěvovaném Finsku školní inspekci? Asi se více věří ředitelům a kantorům.

Nicka Pytlik řekl(a)...

Přišli na to v tom Finsku, že peníze na sebeobhospodařování inspekce lze užít i smysluplným způsobem. Dá se někde zjistit, kolik stojí to její vymýšlení záminek pro čerpání dotací?

Okomentovat