6.2.20

Zdeněk Sotolář: Falešný audit EDUinu mate veřejnost svým předstíraným významem

Audit musí být nezávislý. To je jeho podstata. A to nesplňuje žádná aktivita EDUinu a nic na tom nemění ani fakt, že si EDUin dokázal pronajmout pro své reje Senát PČR.


Z pohledu organizace EDUin. Z pohledu organizace EDUin. Z pohledu organizace EDUin. Těmito slovy začíná nejeden odstavec tohoto falešného auditu. Celý materiál by se měl proto jmenovat úplně stejně: Z pohledu organizace EDUin. Nic víc. Nic míň. Pak by to bylo vpořádku. Kdo je vlastně EDUin? Kam vlastně tento spolek směřuje?

Názorně směřování tohoto spolku vidíme v osobě hlavního auditora Kartouze. Vždyť už dlouho můžeme sledovat jeho námluvy s politikou a s politiky. A když si audit na jednom místě libuje nad odpolitizováním konkurzního řízení na ředitele, pak jen nechtěně vyplouvá na povrch pokrytectví nejen Kartouse, ale celého EDUinu. Už dávno nehraje roličku nějakého informačního centra.

Spolek EDUin se dnes spojuje se skupinkou neúspěšných politiků, kteří jen a jen ze zoufalství obrátili svůj pohled na školství. Přijde nás to spojenectví možná draho a s takovými hospodáři možná půjdeme i zpět. A jen těžko říci, jakými praktikami a jakými cíli se navíc zabývá Kartous v neviditelné sféře temných elfů, jejichž je také mluvčím.

Chcete-li audit číst, čtěte pozorně a mějte na paměti, že jde jen o názory úzké skupinky. Úzké, ale stále vlivnější. Jako řady dalších neziskovek. Nejde teď o dílčí souhlasy či nesouhlasy, jde o to, kdo vlastně bude tahat za nitky budoucích dějů, když na ministra zbývá jen role Kašpárka. Znechutil učitele, ztratil důvěru dokonce bývalé ministryně a předsedy školských odborů. Ale EDUinu naslouchá.

Převzato z autorova blogu na iDNES.cz.

24 komentářů:

Nicka Pytlik řekl(a)...

na ministra zbývá jen role Kašpárka

I s malým kašpárkem se dá hrát velké dívadlo.
Jde jen o to, kdo a jak za nitky tahá. Takže rozverná taškařice o jednom dějství.

Jana Karvaiová řekl(a)...

Dávám sem reakci na něco jiného,ale nedá mi to.
Znovu upozorňuji na estébácké manýry pan RČ, který vykrádá (a někde si ukládá dlouhodobě) naše různé reakce. poté, zcela vytržené z kontextu, vyrábí články na svém blogu, kde z nás dělá příklady těch nejhorších učitelů, co naše země měla. Začíná to být zcela záměrné a nepřípustné, protože mám z doslechu, že to i jmenovitě používá na svých školeních. Bohužel, to druhé je zatím nedokazatelné, protože záznamy nejsou. Přesto to mám z důvěryhodných zdrojů.
I když zde byl ztišen, je stále ve střehu.
Již mám plán, co s tím.

Unknown řekl(a)...

Kníže Břetislav II., nejstarší syn knížete a krále Vratislava II. kdysi vydal nařízení, jimž se přikazuje :
"...by byly všechny posvátné háje zasvěcené pohanským bohům okamžitě spáleny, vlchevci, črtové, hadači a čarodějové (védové), jakož i Eduiní kouzedelníci, čarodějnice ČOSIV (védy respektive dévy, kněžky zasvěcené jednotlivým činnostem školství na př. znalostem o nemocech a léčení a léčivých bylinách, či zaříkávání, bohům i bohyním - Dévám), hadači, ptákopravci, věštci, igrici (obřadní hudebníci), básníři, vodopisci, krasomluvi a zeměpisci ze země vyhnáni. By pak byli utopeni, nebo upáleni, pokud knížecího příkazu neuposlechli a ze země neodešli. By rovněž dovoleno nebylo nadále oběti ke studánkám přinášet, obětiny zlým duchům zabíjet a pohřbívat mrtvá těla na křižovatkách", navíc nechal povalit i všechny obětní kameny.“

Simona CARCY řekl(a)...

Ideové zdroje pana ministra jsou vedle interní ČŠI zejména externí EDUzměna, v níž k Sorosovým penězům s Open Society Fund přibyly třeba peníze Avastu z jeho stejnojmenné nadace. A před volbou prezidenta je dobré vědět, kterak prof. Drahoš naslouchá elfímu zástupci na tomto světě Kartousovi. Že nejde o audit, ale o zneužití a devalvaci tohoto termínu, je jasné na první pohled. Kdyby to mělo trochu víc stránek, mohli to klidně pojmenovat NPV nebo NVP.

Lenka Pokorná řekl(a)...

"Ideové zdroje pana ministra jsou vedle interní ČŠI zejména externí EDUzměna,"

Carcy to pojmenovala naprosto přesně, ČŠI má svoji ideologii, a to je ještě větší průšvih než celý EDUIN.

Datel řekl(a)...

pro p. Karvaiovou: v březnu jdu na školení Líný učitel ( je zdarma, pořádá MAS ), uvidíme co z RČ vypadne. Zaznamenám a pokusím se podat zprávu o průběhu.

Jana Karvaiová řekl(a)...

Add Datel- treba se polepsi, kdyz si to tady precte :)

Ivo Mádr řekl(a)...

Datel
- stačí se ho v diskuzi zeptat na domácí úkoly
- známkování
-víceletá gymnázia
- jeho "didaktiku"
- na inkluzi

Kolegyně, které tento "seminář" zadarmo absolvovaly se poté vyjadřovaly ve smyslu:"Již nikdy více". Však uvidíte sám. Tam arogantní nebyl, tam šlo o byznys.

Janek Wagner řekl(a)...

Parazituje na MAPech, stejně jako EDUin a spousta dalších. Je potřeba o kvalitě těchto "bezplatných" školení psát.

Radek Sárközi řekl(a)...

Eduin není spolek, nýbrž "obecně prospěšná společnost", což je oficiální legislativní termín.

Datel řekl(a)...

Ani uražení a ani přičinliví, jdu se jen podívat na člověka, který se chová jako hovado ke všem, kdo s ním nesouhlasí. Uráží, pomlouvá a všude kde pracoval na něj vzpomínají s láskou.

Nicka Pytlik řekl(a)...

Akční plány, jedno na které úrovni, jsou zástěrkou k čerpání dotací. Učitelé jsou na různé semináře vysíláni pod všelijakými záminkami. Až vyschnou zdroje uvadnou i plány.
Pytlici by přesto byli obezřetnými. K akčním plánům zpravidla patří i revoluční gardy...

Karel Gargulák řekl(a)...

Zdravím všechny pozitivně naladěné diskutující!

Je určitě dobré mrknout na samotný audit a jeho témata: https://audit.eduin.cz/o-auditu/.
Hlavně bych mířil na témata pro rok 2020, kde je účelem dílčí oblasti pojmout více podrobně, informovaně, koncepčně atd: https://audit.eduin.cz/audit-vzdelavaciho-systemu-2019/temata-pro-rok-2020/.

Zároveň o tom "co" je eduin" a "čemu se věnuje" najdete nejlépe v jeho výročních zprávach: https://www.eduin.cz/vyrocni-zpravy/ .

O tom, kdo jsem já, jako jeden z autorů auditu, najdete třeba zde: http://blog.aktualne.cz/blogy/karel-gargulak.php?itemid=35297.

S pozdravem a přáním krásného dne
Karel Gargulák

Eva Adamová řekl(a)...

Pane Garguláku, nezlobte se na mne, ale většina zdejších diskutujících zná problémy školství podstatně lépe než Eduin, a to z praxe. Eduin, prosím, nepropagujte, protože i zde platí, že většina diskutujících velmi dobře ví, co je Eduin zač a jakými "odborníky" disponuje.

Nicka Pytlik řekl(a)...

Kdyby všichni ti odborníci na vzdělání, konzultanti a auditoří měli odpracovat všechny kýble špíny, které v té dnešní překotně měnící se době nachlístali na učitele jenom proto, aby vyhověli ujetým požadavkům svých chlebodárců, čekali by je galeje až do konce jejich bídných životů. Každý, kdo se s nimi paktuje, nezaslouží nic jiného, než opovržení.

Jiří Lukáš řekl(a)...

„Kdo je vlastně EDUin? Kam vlastně tento spolek směřuje?“ ptá se v publikovaném článku Zdeněk Stolař. A odpovídá si, přičemž je vidět, že nemá EDUin rád. To je myslím v pořádku, je to koneckonců jeho blog, snad akorát ta generalizace – „[ministr školství] znechutil učitele“ – je poněkud nechytrá.

Na Stolařem položené otázky se rozhodl zareagovat analytik a konzultant EDUinu Karel Gargulák. Chce nabídnout alternativní pohled, a tak zcela věcně odkazuje na výroční zprávy. Toto pak Eva Adamová sebejistě označí za propagaci EDUinu. To je myslím už docela dost nechytré.

Pan Pytlik má v odpovědích na položené otázky zcela jasno: Jde o to, „vyhovět ujetým požadavkům svých chlebodárců“. Ale především: „Každý, kdo se s nimi paktuje, nezaslouží nic jiného, než opovržení.“ Toto už je vyloženě hloupé.

krtek řekl(a)...

Pane Lukáši, není to o nic hloupější než vyjádření pana Čapka nebo pana Botlíka.

L.snirch řekl(a)...

"ztratil důvěru dokonce bývalé ministryně" - když ztratil důvěru exministryně, která naštvala významnou část pracovníků školství českou inkluzi (předpokládám, že učitelé krom krátkodobé paměti oplývají střednědobou paměti) a dalšími kroky, tak z toho logicky plyne co, pane Sotoláři?

Nicka Pytlik řekl(a)...

"Každý, kdo se s nimi paktuje, nezaslouží nic jiného, než opovržení."

A to se pytlici ještě vyloženě krotili. Protože jinak by museli sáhnout do pokladnice české jadrnosti. To aby náležite podchytili něco tak odporně nechutného. Nebo nechutně odporného? V tomto ohledu pytlici poněkud tápou...

Zdeněk Sotolář řekl(a)...
Tento komentář byl odstraněn autorem.
Nicka Pytlik řekl(a)...

politici se na nás obracejí

Pytlici říkáváli žákům, klidně se poflakujte a buďte i nadále trdlovití.
Ale pamatujte, že do parlamentu čr se vejde nejvýše 281 lidí.

Radek Sárközi řekl(a)...

Vždy, když se politici obracejí na Eduin, Komenský se obrací v hrobě...

Jana Maříková řekl(a)...

Všichni se krotíme. Kdybychom tak nečinili, byl by Eduin již zcela bezzubý. Možná bychom se měli přestat krotit.

Miloslav Novotný řekl(a)...


Nejsa učitelem, nekrotím se.
Opět se opakuji: Audit je legislativní zkratka pro kontrolní činnost, kterou provádí autorizovaný subjekt, jenž při ní zjišťuje, je-li činnost kontrolovaného ve shodě s platnou právní úpravou (její součástí jsou samozřejmě i vnitřní předpisy kontrolovaného). Nic jiného! Všechno ostatní jsou jen zápisy do domnělé Knihy přání a stížností. Kartous není auditorem, a nemůže jím být, poněvadž vystupuje jménem jakéhosi eduína, který není autorizovanou osobou v žádném oboru. Je to jen banda samozvaných a prodejnými médii protežovaných zaprodanců, řízených cizí mocí a placených za destrukci českého národního školství.
Kartous sepisuje jen a jen účelové kecy, čili domněnky, chcete-li. Ani názory to nejsou. Ty se musí dokazovat.

Okomentovat