10.2.20

Ondřej Koželuh: Kvalifikační práce „O tom našem školství“

(třetí pokus o různost literárních žánrů, tentokrát zaskočíme na akademickou půdu 😊, přičemž se stále jedná o humor a satiru, tak to hlavně neberte vážně :D)


Abstrakt: Naše školství je samozřejmě ve skvělém stavu, ale když vidím, jaký já jsem ministr, aby se člověk bál poslat dítě k doktorovi (Plaga, 2019). Ano, naše školství je opravdu ve skvělém stavu. Vzhledem k podmínkám, které v něm panují, bych řekl, že v poměru ‚cena – výkon‘ zaujímáme top příčky v celosvětovém kontextu. Jak je to ale možné, že ano? Učitelé mají nejvíc peněz, co kdy měli, nevím, na co si furt stěžují (Bureš, 2019). Ono jsou ty peníze jeden z nejdůležitějších faktorů, ale není to jen o nich (Koželuh, 2019). Za všechno totiž může Kalousek (všichni, pořád). Největší argument proti demokracii je pětiminutový rozhovor s průměrným voličem (Churchill, 1942), a jelikož je průměrných voličů většina státu, rozhodují de facto tito lidé. Sorry jako (Bureš, 2017). Jejich názory samozřejmě známe, mnohdy mívají značnou kvalitu (diskuze Novinky.cz, pořád). České školství čeká zářná budoucnost, například inkluze tomu napomůže (Valachová, 2015). Nicméně jako pedagogický optimista vidím světlo na konci tunelu, tedy ne tu záři paní Valachové, ta mě spíš oslepuje. Každý den se totiž setkávám s učiteli, kteří by pro svou práci dýchali, kteří pracují mnohem více, než za co jsou (tak královsky) placení. Skupina Expire v písni Pretty Low ‚zpívá‘ (ty uvozovky jsou tam schválně, však se sami přesvědčte) „when shit keeps piling up, get a shovel“ (Expire, 2014). Jak jsme si totiž už mnohokrát ověřili, shora nám nikdo nepomůže, spíš už tak úplně Shora (a to jsem, považte, zapřisáhlý ateista), takže si musíme pomoci sami (Koželuh, 2020). Tu práci (pardon, poslání samozřejmě (Průměrní voliči, pořád)) děláme pro koho? Kvůli dětem, aby měly lepší život, aby vzpomínaly na školu v dobrém, a aby se z nich stali nadprůměrní voliči, což ovšem samozřejmě vládnoucí garnitura nepotřebuje, protože by byla brzy vystřídána (Dostál, 2019). Nepřátel se nelekejte a na množství nehleďte (Jan Žižka, +-1420).

Hypotéza: České školství je na skvělé úrovni, protože ho nad vodou drží skvělí učitelé.

Výzkumná otázka: Může sto padesát tisíc lidí změnit vnímání deseti milionů?

Závěrem chci podotknout, že práci jsem vytvořil sám, citoval jsem jen podle pravdy, byl jsem víceméně střízlivý a střízlivě uvažující, a věřím tomu, co jsem napsal. K tomu mi dopomáhej svatá trojice Zeman-Babiš-Plaga.

Přeji pěkné nové pololetí, následující týden zopakuji jeden ze tří žánrů, který se ukáže jako podle vás ten nejlepší, pak se zase vrátíme do školky, respektive do školky v přírodě 😊

1 komentář:

Ferda44 řekl(a)...

Pravda pravdoucí.

Okomentovat