9.2.20

Lucie Hrdličková: Lucie Brešová z Kiwi chystá školku budoucnosti. Chce v ní mít roboty a 3D tiskárny

Letos na jaře to budou dva roky, co Lucie Brešová opustila prodejce letenek a nejúspěšnější startup české historie, společnost Kiwi, kde loni na jaře prodala svůj podíl. „První rok jsem víc odpočívala, třídila si myšlenky a věnovala se synovi,“ říká bývalá výkonná ředitelka Kiwi, která tráví volné chvíle třeba na lezecké stěně. Kdo ji ale trochu zná, tuší, že jen sportovat a relaxovat nevydržela dlouho. „Pomáhám několika startupům, v některých působím i investorsky a jiným radím,“ naznačuje Lucie Brešová.

Z článku ve Forbes.cz vybíráme:

Školka od počátku pracuje s trochu jiným konceptem než běžné školství – kromě výuky a hry v angličtině s rodilými mluvčími tahle instituce razí takzvaný „rogeriánský přístup“ ve výchově. Jinými slovy nabízí dětem návod k věcem a řešení situací, ale nechává je přijít si na ně samy. Nová investorka teď koncept plánuje obohatit také o nové vzdělávací metody a chce do výuky začlenit technologie a nejmodernější prostředky. Odzkoušený koncept by posléze chtěla šířit mezi další školky a školy, ideálně tak, aby se dostal k co nejvíce dětem a jejich rodičům a autoritám.

Proč se rozhodla podnikat právě ve vzdělávání? Lucie Brešová, matka tříletého syna, říká, že do téhle oblasti může vložit své znalosti ze světa technologií a také poznatky, které za poslední roky načerpala mimo jiné i na Singularity University. „Mám přesah do světa startupů a IT, kde vidím, jakým změnám budeme v nadcházející dekádě vystaveni a jak to ovlivní fungování společnosti i jednotlivců,“ zamýšlí se.

1 komentář:

Lenka Pokorná řekl(a)...

A nebylo by lepší mít tam jen ty 3D tiskárny? Malí roboti by při špatném naprogramování mohli přece jenom někdy zlobit!!!

Okomentovat