19.2.20

Eva Brendlová, Denisa Holajová: Radnice omezují o prázdninách provoz školek, rodiče musí platit drahou náhradu

Zápis do prázdninového provozu mateřských škol je v řadě obvodů v plném proudu. Některé městské části jej omezují a zavádějí místo toho příměstské tábory.


Z článku v Pražský.Deník.cz vybíráme:

Učitelky i kuchařky míří na dovolenou a nejednu budovu čeká malování, nebo rovnou kompletní rekonstrukce. To je nejčastější důvod, proč mateřinky drží školní rok stejně jako základní školy. Většina městských částí však aspoň na pár týdnů zajišťuje takzvaný letní provoz.

Místo však nezískávají automaticky všechny děti, jež navštěvují školku během roku. Je nutné podat speciální přihlášku a mít štěstí při přijímacím řízení. Otevřeny bývají třeba jen dvě najednou, a počet míst je proto dost omezený.(...)

Na poptávku po letním hlídání reagují několik posledních let také podnikatelé a různá sdružení. Kromě tradičních příměstských táborů pro školáky začínají nabízet i program pro předškolní děti. Ten v podstatě vždy vyjde dráž než klasická mateřská škola, za týden rodiče zaplatí od tisíce třeba i do pěti tisíc. Dražší jsou třeba tábory jezdecké nebo jazykové.


1 komentář:

Unknown řekl(a)...

toto už dlouho nechápu....mateřské školy mají zavřeno převážně maximálně 6 týdnů,každý z rodičů má dovolenou 5 týdnů...nemají tedy problém být se svými dětmi,které milují a rády s nimi tráví každý volný čas že a co ty vyčerpané učitelky,které mají 8 týdnů dovolené.....kdy si mají vybírat svou dovolenou......bohužel naše mateřské školy klesly z výchovných zařízení na hlídací a odkládací zařízení.....a proč asi ..protože česká školní inspekce a ministerstvo školství není nikdy není na straně svých škol ....jak si mají učitelé mateřských škol vybírat svou řádnou dovolenou ?????A o protiřečících si zákonech ani nemluvím.

Okomentovat