11.2.20

EU Kids Online 2020: Výsledky průzkumu z 19 zemí

Většina dětí v 19 evropských zemích uvádí, že používají své chytré telefony „denně“ nebo „téměř pořád“. Ve srovnání s průzkumem EU Kids Online 2010 se značně zvyšuje jak podíl dětí využívajících chytré telefony, tak objem používání internetu. Nová zpráva EU Kids Online 2020: Výsledky průzkumu z 19 zemí mapuje rizika a příležitosti internetu pro děti v Evropě. Průzkum mimo jiné ukazuje, že doba, kterou děti nyní tráví online, se pohybuje mezi přibližně dvěma hodinami (Švýcarsko) a třemi a půl hodinami denně (Norsko).


Ale zatímco čas, který děti tráví každý den online, se v některých zemích v porovnání s rokem 2010 téměř zdvojnásobil, mnoho z nich však zatím nedostalo žádné rady ohledně bezpečnosti online od rodičů, učitelů nebo přátel. Když však mají děti negativní zkušenosti online, většinou mluví s rodiči nebo přáteli a jen zřídka říkají učitelům nebo profesionálům, jejichž úkolem je skutečně jim pomoci.

Tato zpráva mapuje přístup k internetu, online praktiky, dovednosti, online rizika a příležitosti pro děti ve věku 9–16 let v Evropě. Týmy sítě EU Kids Online spolupracovaly v období od podzimu 2017 do léta 2019 a provedly hlavní průzkum 25101 dětí v 19 evropských zemích.

Zprávu představil profesor Uwe Hasebrinka:Pro zjištění z 19 zúčastněných zemí si přečtěte více zde:

Žádné komentáře:

Okomentovat