27.2.20

Doporučení k jedincům s cestovatelskou anamnézou

Krajská hygienická stanice vyzývá občany, kteří v posledních dvou týdnech přicestovali z rizikových oblastí, případně byli v kontaktu s takovou osobou, aby postupovali dle přiložených postupů.

Co dělat, pokud jste přicestovali v posledních 14 dnech z rizikové oblasti nákazy novým koronavirem: Čína, Jižní Korea, Itálie – region Lombardie a oblast Benátek a NEMÁTE žádné příznaky onemocnění

Po celou dobu maximální inkubační doby, tj. 14 dnů od odletu z oblasti nákazy zůstaňte pokud možno doma, minimalizujte kontakt s ostatními lidmi. Často si myjte ruce mýdlem a vodou, příp. používejte dezinfekční prostředky na bázi min. 70% alkoholu.

Kontaktujte telefonicky/e-mailem pracoviště protiepidemického odboru místně příslušné krajské hygienické stanice, které rozhodne o náležitých protiepidemických opatřeních včetně případné karantény.

Pokud se objeví příznaky jako subfebrilní-febrilní teploty, kašel, dušnost, kontaktujte telefonicky místně příslušnou kliniku infekčního lékařství. Pokud jste byli vyzváni k vyšetření na infekční kliniku, nejezděte hromadnou dopravou. Pokud je to možné, nasaďte si ochrannou ústní roušku, do čekárny vstupte až na základě domluvy s personálem infekční kliniky.

Co dělat, pokud jste přicestovali v posledních 14 dnech z rizikové oblasti nákazy novým koronavirem: Čína, Jižní Korea, Itálie – region Lombardie a oblast Benátek a MÁTE horečku, kašel nebo dušnost

Pokud jste doma, nikam nechoďte – vyhněte se kontaktu s ostatními lidmi.

Často si myjte ruce mýdlem a vodou, příp. používejte dezinfekční prostředky na bázi min. 70% alkoholu.

Při kašli a kýchání si zakrývejte ústa a nos kapesníkem nebo paží či rukávem, ne rukama!!!

Kontaktujte telefonicky místně příslušnou kliniku infekčního lékařství. 

Pokud jste byli vyzváni k vyšetření na infekční kliniku, nejezděte hromadnou dopravou. Pokud je to možné, nasaďte si ochrannou ústní roušku, do čekárny vstupte až na základě domluvy s personálem infekční kliniky.

Zpracováno 25.2.2020 Krajskou hygienickou stanicí Královéhradeckého kraje a bude upravováno v závislosti na změnách epidemiologické situace.

2 komentáře:

Jana Karvaiová řekl(a)...
Tento komentář byl odstraněn autorem.
Ygrain řekl(a)...

Ještě chybí jeden bod: pokud máte do těchto oblastí zaplacený zájezd, NEJEZDĚTE tam. Peníze budou, my nebudeme. Lepší obětovat peníze než zdraví.

Okomentovat