7.2.20

Daniela Tollingerová: Studenti v nejistotě. Školský výbor bude o zrušení povinné maturity z matematiky jednat až do května

Sněmovní školský výbor ve středu znovu řešil návrh na zrušení povinné maturity z matematiky. Poslanci minulý týden schválili návrh ministra školství za hnutí ANO Roberta Plagy, který chce zavedení povinné maturity z matematiky od roku 2021 zrušit. Studenti prý musejí matematiku nejprve skutečně pochopit a je taky nutné změnit pojetí její výuky. Někteří vládní poslanci jsou ale místo zrušení pouze pro odklad povinné maturity matematiky.

Z článku v iROZHLAS.cz vybíráme:

Do konce února se odevzdávají přihlášky na střední školy. Podle Schejbalové možnost povinné maturity z matematiky ovlivní rozhodnutí studentů, kam se budou hlásit, protože při nástupu na střední školy nevědí, jak budou své studium ukončovat.

„Problém prostě je, že studenti jsou v nejistotě. Studenti třetího ročníku na střední škole teď nevědí, jak budou příští rok maturovat. Vždycky se razilo, že student ukončí studium za podmínek, za jakých nastupoval v prvním ročníku,“ říká Schejbalová.

Podle místopředsedy školského výboru Lukáše Bartoně by se o povinné maturitě z matematiky mělo rozhodnout do konce jara. „Školský výbor vždy otevře debatu, pak vyzve k podávání pozměňovacích návrhů. Na ně máme ve druhém čtení zkrácenou lhůtu. Řekl bych, že v květnu by mělo být jasno.“

1 komentář:

L.snirch řekl(a)...

"Vždycky se razilo, že student ukončí studium za podmínek, za jakých nastupoval v prvním ročníku"
Jedna věc je razit (kdo to kdy razil a hlavně dodržel), druhá věc je realita. Studenti, kteří nastoupili na střední školu v září 2007 a později, už nikdy nevěděli z čeho a jakou formou budou maturovat, maturita a její forma se mění pořád.
Kritizovala to snad AŘG? A to se jim podmínky zhoršovaly.
Nyní se jim případně zlehčí, ideální to není, ale mnohem lepší varianta než to, co bylo praxi dosud.

Okomentovat