4.2.20

Blanka Malá, Milan Baják: Jak úspěšně zvládnout přijímací zkoušky na střední školu. Zkuste si online test zdarma!

Státní přijímací zkoušky na střední školy jsou organizovány Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy skrze jeho agenturu CERMAT. Předpokladem každého uchazeče o studium na střední škole zakončené maturitní zkouškou je podstoupit didaktický test z českého jazyka a matematiky. Tato povinnost se týká všech uchazečů o čtyřleté, šestileté i osmileté studijní obory. Michaela Poljaková ze společnosti SCIO v radioporadně na téma: Jak se úspěšně připravit na přijímací zkoušky.Z doprovodného článku na webu Českého rozhlasu vybíráme:

Ačkoliv je didaktický test v rámci Státních přijímacích zkoušek povinný, může se samotný průběh zkoušek na jednotlivých školách lišit.

Ředitelé škol dle svého uvážení mohou dále doplnit kritéria přijímacího řízení, např. o pohovor, účast žáka na soutěžích či další testy. Didaktickému testu od společnosti CERMAT musí ředitel dát váhu v celkovém přijímacím řízení minimálně 60 procent, v případě sportovních gymnázií nejméně 40 procent.

Druhá polovina přijímacího řízení může být plně v režii vámi vybrané školy. Informace o přesném průběhu přijímacího řízení je ředitel školy povinen zveřejnit do ledna. Hledejte je nejčastěji na webových stránkách vámi vybrané školy.

3 komentáře:

Eva Adamová řekl(a)...

Jak se úspěšně připravit na přijímací zkoušky?

Tak mohu-li přispět svou troškou do mlýna, nejlepší je docházet devět let poctivě do školy, devět let v ní poctivě pacovat, no a pak ještě trošku víc hrábnout podle pokynů učitelů poslední dva tři měsíce před přijímačkami. Přiblblý kurz na poslední chvíli už zachrání málokoho.

Nicka Pytlik řekl(a)...

Přiblblý kurz na poslední chvíli už zachrání málokoho.

Ale zase dá vydělat kdekomu.

Jirka řekl(a)...

Pravdu díte! Ověřeno na vlastní ratolesti při posledních přijímačkách na lyceum. Doporučuji všem rodičům - FUNGUJE!

Okomentovat