18.1.20

Zdeněk Sotolář: Ideologové z neziskovek útočí

EDUin ostře zaútočil na Učitelské noviny, které si dovolily vykročit z trpěné role pouhého servisního plátku.


„Těžko najít dostatečný důvod, proč se redaktor sice z historických důvodů odebíraných, přesto obskurních Učitelských novin zabývá tak vysoce odborným a komplexním tématem, jako je klimatická změna, když běžnou agendou periodika jsou záležitosti provozu českého školství. Bůh suď, je možné, že jde o nějaký amatérský koníček, jenž omylem přetekl do vydání.“

Jako právě pro Kartouse je podobně přetékajícím amatérským koníčkem třeba inkluze. Inkluze, kterou představitelé neziskovek servírují ne jako odborné, ale jako ideologické téma. Jako Laurenčíková. Jako Uhl. Slyším křičet zloděje, chyťte zloděje.

K čemu vlastně Kartous s Hřebeckým vyzývají? Nad Učitelskými novinami by se měl objevit poklop cenzury? Eduíni teď budou určovat, co je koho běžnou agendou? Jako by nestačilo, když EDUIn pečlivě „vybírá“, co na informačním (Ha! Ha!) webu učitel najde.

Kamarádi z bratrstva ideologické pracky se vzájemně plácají po zádech, navzájem se citují a dělají spolu rozhovory. Idiocie Britských listů a EDUinu jasně ukazuje, kdo na kterých tématech skutečně parazituje. Kdo není s námi, je proti nám, páni revolucionáři?

Bojme se toho, co je vaší skutečnou agendou.

Převzato z autorova blogu na iDNES.cz.

9 komentářů:

E.Kocourek řekl(a)...

Bojme se toho, co je (Eduinskou) skutečnou agendou

Ještě víc se bojím nesvéprávných mocipánů (jako je třeba současný prolhaný ministr), kteří lži politických "neziskovek" berou vážně, a kteří implementují škůdcovské záměry aktivistů. ////

A neméně děsivá je představa, ze český stát tyto škůdce spolufinancuje. Na platy učitelů stát peníze nemá, ale na "neziskovky" peníze má! ////

P. Vršecký řekl(a)...

Možná by pomohlo těmhle nazdárkům veřejně a opakovaně pokládat docela obyčejné otázky. Pánové Feřteku a Kartousi, jak si dovolujete vyjadřovat se o odborným problémům ve školství, když jeden jste vyučený elektrikář s maturitou a druhý vystudovaný tělocvikář? Paní Laurenčíková, kde v sobě berete odvahu hodnotit smysluplnost a kvalitu prováděné inkluze, když jste celoživotní teoretička, vymetačka ministerských kanceláří a neučila jste nikdy ani minutu? A tyhle otázky opakovat opravdu pořád dokola. Zdvihne se samozřejmě kvikot z "neziskového" sektoru, ale časem bude čím dál víc lidí chápat, co jsou tihle "odborníci" zač a nebude průchozí dávat jim slovo jako odborníkům.

Nicka Pytlik řekl(a)...

Trdla a pitomci se znáží vládnout tak, jak se snažili vládnout vždycky.
Zaplať pámbu, že v té dnešní překotně se měnící době už nemají nástroje, jak polikvidovat celou rodinu každého, kdo před nimi hřbet neohýbá. Otázkou zůstává, jak dlouho potrvá, než si je zase opatří. Jsou rozlezlí všude, v mediálním prostoru, ve správě státu i v samosprávě, štědře dotováni penězi šmelinářů.
Už prve rozpoznali, že když rozvrátí zkompetentňovací systém, snadněji se zmocní celé společnosti. Svoji křivolakost skrývají za líbivá slůvka o ráji na zemi. Pořád to zkoušejí.

Jana Karvaiová řekl(a)...

Zkuste dnešní článek od Benjamina Kurase, kde mimo jiné, popisuje rozlezlost Sorose v Americe.
Není důvod nevěřit tomu,.co píše. Rozlezlost těchto opravdových mocipánů je kritická a dohledatelná. Např. naše OSF s návazností na některé eduinské nebo ČOSIV a další.

Nicka Pytlik řekl(a)...

Rozlezlost, to je to správné slovo.
Ne, nechť každý v rámci dobrých mravů a platných zákonů činí, co uzná za potřebné, ale(!)
nechť každý činí, co my považujeme za nezbytné, a jestli to je mimo mravy i zákon, není podstatné.

P. Vršecký řekl(a)...

Já bych použil spíš slovo metastázy. Rozlezlost nevystihuje nebezpečnost těchto fanatiků a nýmandů v jednom.

Petr řekl(a)...

“The minimum necessary structuring ingredient of every ideology is to distance itself from another ideology, to denounce its other as ideology.”

A přesně tohle tu předvádíte :-)

Ivo Mádr řekl(a)...

Důležité je především veřejně popsat původ financí, které plynou do pokladen oněch neziskovek. Tam je zakopán pes. Nerad se pak dovídám, že některé neziskovky využívají peněz daňových poplatníků.

P. Vršecký řekl(a)...

“The minimum necessary structuring ingredient of every ideology is to distance itself from another ideology, to denounce its other as ideology.”


Instantnější a univerzálnější "moudro" aby pohledal. A může to být třeba v sanskrtu. Krásná ukázka myšlenkové bídy progresivistů. Fakt nýmandi. Myšlenkoví.

Okomentovat