21.1.20

Tomáš Bartovský: Starosta Čižinský si na vytipování a výběr ředitelek a ředitelů základních škol na Praze 7 najal nevládní organizaci EDUin

Zastupitel Tomáš Bartovský se na sociální síti Facebook ptá: "Proč má naše radnice zaplatit byť jedinou korunu nějaké neziskovce za práci, za kterou berou plat její úředníci? Jak souvisí uzavření smlouvy s tím, že pracovník EDUinu Michal Kaderka lobboval 30. září na jednání Výboru pro vzdělávání, sociální politiku a zdravotnictví MČ Praha 7 za plošné vypisování konkurzů na ředitele ZŠ na Praze 7?"Celý text:

Starosta Čižinský si na vytipování a výběr ředitelek a ředitelů základních škol na Praze 7 najal nevládní organizaci EDUin. Vyplývá to ze smlouvy, kterou 14. 1. schválila Rada MČ Praha 7 a kterou měl starosta za úkol podepsat do 17. 1. Cena tzv. "Konkurzního balíčku" je 12 100 Kč plus cestovné.

Napadá mě několik otázek:

1. Proč má naše radnice zaplatit byť jedinou korunu nějaké neziskovce za práci, za kterou berou plat její úředníci?

2. Proč starosta smlouvu uzavřel krátce poté, co vypsal výběrové řízení na ředitele ZŠ Plamínková?

3. Na kterých základních školách bude ještě letos vyhlášeno výběrové řízení na ředitele nebo ředitelku, u kterého bude EDUinu asistovat?

4. Jak souvisí uzavření smlouvy s tím, že pracovník EDUinu Michal Kaderka lobboval 30. září na jednání Výboru pro vzdělávání, sociální politiku a zdravotnictví MČ Praha 7 za plošné vypisování konkurzů na ředitele ZŠ na Praze 7?

5. Budou konkurzy na ředitele ZŠ skutečně nestranné a podle vyhlášky, pokud radnice utrácí veřejné peníze za poradenství na výběr vhodných kandidátů?

Odkaz na usnesení Rady a text smlouvy je zde:
https://www.praha7.cz/usneseni/?id=31733&type=mainRes

Odkaz na zápis ze školského výboru z 30. září je tady:
https://www.praha7.cz/…/2019/11/Za%CC%81pis-VSPZ_8_final.pdf

16 komentářů:

Anonymni z 21:30 řekl(a)...

Je to neziskovka, to budou dělat pro blaho lidu.

Lenka Pokorná řekl(a)...

Já bych v té Praze být Čižinským tak neblbla. Jen aby mu ty přeaktivní Eduinen nasazené kukačky ze školních hnízd nevyhnaly všechny rozumné učitele jinam. Ono sehnat dneska do základní školy v Praze solidního kantora, není jen tak.

Nicka Pytlik řekl(a)...

Cena tzv. "Konkurzního balíčku" je 12 100 Kč

Těch dvanáct tisíc je hodinová sazba?
A od kdy učitel dějepisu a občansky potřebuje poradit s rozpoznáním kvalitního ředitele? Nejspíš žádného nikdy nezažil...

Nicka Pytlik řekl(a)...

Teď na to pytlici kápli...
Jako starostovi, zastupiteli hlavního města a poslanci už zřejmě nezbývá na tyhlety prkotiny času.

mirek vaněk řekl(a)...

Kdo nejde s námi, jde proti nám. Tedy soudruzi, je třeba vybrat ty správné kádry oddané naší věci a tak si od ideologických vůdců necháme poradit.
Takže nejen ministerstvo, ale i některé radnice.

E.Kocourek řekl(a)...

Kdysi dávno V.Klaus senior popsal situaci v Česku jako studenou občanskou válku. Toto jsou další výstřely té války. ////

Radek Sárközi řekl(a)...

On má Eduin nějaké odborníky na danou problematiku?

Nicka Pytlik řekl(a)...


Kádrováci z lidu nastupují! Asi lepší, než nabírat další úředníky.
Už je jen otázkou času, kdy někdo přijde s myšlenkou ustavování uličních výborů...

Ivo Mádr řekl(a)...

"myšlenkou ustavování uličních výborů"

Kdyby jen uliční výbory, ale až někdo mrkne na "činnost" třeba takové inkvizice

Tom Lebr řekl(a)...

jj, nomenklatura, takhle to fungovalo za Husáka

a neomarxisti nemusí vynalézat trakař, stačí se přeptat pamětníků reálného socialismu

mirek vaněk řekl(a)...

No s tou inkvizicí nejste moc daleko. Někteří potenciál mají. Učitel, který učí klasicky, dokonce hrůzo frontálně, děti jsou v pohodě, umí, dosahují výsledků, je osočován a označován za špatného, protože se nepřiznal k propagované víře. Neboť jeho děti neumí to, co jaksi podle inkvizitorů neumíme a ani nejde změřit.
Mnohé tzv. moderní výzkumy, jak se zdá, mají k víře blíž, než ke vědě.

Zuzka Růžičková řekl(a)...
Tento komentář byl odstraněn autorem.
Zuzka Růžičková řekl(a)...

Zřizovatel si může do konkurzní komise na šéfa ZŠ nominovat 2 osoby a kraj 1. Ostatní účastníci jsou jasně daní ( za ČŠI, radu, školu...). Předpokládám, že obec bude soudná a pokud chce vyhodit deset tisíc,tak najme odborníky. Lidi z praxe . Třeba nejakeho letitého uznávaného pedagoga. Nebo profesora z ped.fakulty. EDUin podmínku odbornosti nesplňuje. Je to skupinka lidí mluvící do médií.

Nicka Pytlik řekl(a)...

Ostatní účastníci jsou jasně daní...

a zcela zbyteční. Ředitele školy jmenuje její zřizovatel.

Unknown řekl(a)...

Plíživá eduinizace českého školství. Jak na to přišli, že v Eduinu jsou odborníci? Eduin za pomoci médií některé přesvědčil. A ti někteří nepochopili, že jestli Eduin něco umí, tak je to marketing. Strašně bych si přála, aby ty bubliny okolo Eduinu praskly a on se konečně všem ukázal takový, jaký je - nezisková organizace, které jde hlavně o to, aby měla vliv. A mohla dál dezinterpretovat data o českém školství a pořádat hony na čarodějnice.

Špáďa řekl(a)...

Předpokládám aspoň, že se jedná o typování, nikoliv tipování.

Okomentovat