16.1.20

Oldřich Haluza: Učitelka udeřila žáka, matka pak dohlížela v hodině. Inspekce: Chybovala škola

Konflikt učitelky s žákem a jeho matkou na Základní škole Slovanské náměstí v Králově Poli pobouřil Brňany. Matka na učitelku podala stížnost ke školní inspekci, která ji uznala.


Z článku v Brněnský.Deník.cz vybíráme:

Třídní učitelka ve škole na Slovanském náměstí v brněnském Králově Poli napomenula páťáka, který šikanoval jiné žáky. Vysloužila si za to nepříjemnou několikadenní přítomnost jeho matky ve výuce. Vlnu rozhořčení a diskuzí na internetu vzbudil případ zveřejněný hnutím Královopolští patrioti. O případu už Brněnský deník Rovnost informoval. Ve středu zjistil, že podle školní inspekce chybovala učitelka i představitelé školy.

Žák páté třídy skutečně porušil školní řád. Za to ho učitelka udeřila do zad. Matka žáka se proto po domluvě s ředitelem školy Davidem Jalovým šla na den podívat na výuku. Přišla i den následující, ale už bez vědomí ředitele. „Vyhodnotil jsem, že by mohl být další pobyt matky ve třídě záměrným porušováním zákona. Nakonec zavedení opatření nebylo nutné,“ uvedl Jalový. Zdůraznil, že matka do výuky už nedochází.

Kvůli chování učitelky k synovi i dalším žákům podala matka na kantorku stížnost školní inspekci. Postěžovala si i na to, že podněty od rodičů škola neřeší. „Potvrdili jsme tvrzení matky, třeba bolestivý úder do zad žáka nebo pohlavky. Nepříznivou situaci ve třídě vedení neřešilo včas a efektivně, nepřijalo účinná opatření k nápravě,“ sdělil za inspekci Ondřej Andrys.3 komentáře:

Nicka Pytlik řekl(a)...

matka pak dohlížela v hodině.

Pytlici se nebrání přítomnosti rodičů žáků nížších ročníků víceleteho ve výuce kdokoli to uznají za vhodné či potřebné, aniž by to museli dopředu nějak oznamovat.
Víc rodičů vtáhnout přímo do výuky by bylo to ze všeho úplně nejvíc nejlepší.
Ideál pytlici spatřují v takovém uspořádání učeben, aby v nich byly galerie, kde by se i náhosný kolemjdoucí mohl pohodlně usadit a sledovat veškerý zkompetentňovací kvas v přímém kontaktu.

krtek řekl(a)...

Když si přečtu článek, tak si říkám, že o škole ještě uslyšíme - otevřený dopis školní psycholožky, vyjádření "šéfa brněnských muslimů". To už je na celostátní kampaň a investigativní reportáž.
A přitom třeba o nic nešlo.

Nicka Pytlik řekl(a)...

A přitom třeba o nic nešlo.

Kdoví o co šlo a o co jde. Třeba provokace jako záminka právě pro tu kampáň.
Takže kamery do tříd i na chodby a průběžný záznam řekněme v týdenní smyčce.
A bude klid...

Okomentovat