7.1.20

Eva Nováková: Ohlédnutí Jihlavských listů za debatou o rasových a genetických teoriích, která se strhla na prosincovém zasedání zastupitelstva při projednávání Místního plánu inkluze

Eva Nováková komentuje na sociální síti Facebook článek z Jihlavských listů: "Dodala jsem i to, že podle mé několikaleté zkušenosti se spoluprací s romskými rodiči mohu potvrdit, že jim na vzdělání jejich dětí velmi záleží."
Celý text:

📰 Ohlédnutí Jihlavských listů za debatou o rasových a genetických teoriích, která se strhla na prosincovém zasedání zastupitelstva při projednávání Místního plánu inkluze.

⚠️ "Opoziční zastupitel Zdeněk Faltus (ANO) vyjádřil své pochybnosti, jestli k možnosti dosáhnout stejných výsledků jako vrstevníci mají romské děti vůbec genetické předpoklady."

👎 "Proti Faltusovým tvrzením se ostře ohradila koaliční zastupitelka Eva Nováková (Žijeme Jihlavou!). „Dva roky jsem studovala romistiku a nikdy jsem tam neslyšela o ničem takovém, jako o romském genu a už vůbec ne takovém, který by ovlivňoval šance na dosažení vzdělání,“ sdělila."

👩🏽‍🏫 Dodala jsem i to, že podle mé několikaleté zkušenosti se spoluprací s romskými rodiči mohu potvrdit, že jim na vzdělání jejich dětí velmi záleží.

👨‍💻 Celou debatu si můžete pustit i ze záznamu: https://jihlava.cz/on-line-prenosy-ze-zastupitelst…/d-465439

🦓 Pokud máte silný žaludek, doporučuji příspěvky zastupitele za SPD. Malá nápověda - co se stane, když smícháte černou a bílou?

#radostikomunalnipoliticky

EDIT: termín eugenika po připomínce nahrazen rasovými a genetickými teoriemi

3 komentáře:

E.Kocourek řekl(a)...

Dva roky jsem studovala romistiku a nikdy jsem tam neslyšela o ničem takovém, jako o romském genu

No fajn. A čím to teda je, že z malého cikáněte vyroste velkej cikán i v případě, že si ho vezme na vychování civilizovaná rodina, třeba nějací pošetilí Norové? ////

Nedivil bych se, kdyby těch věcí, o kterých studenti a absolventi dvouletého kurzu romistiky "nikdy neslyšeli", bylo vícero. Až mnoho. ////

BTW, jak dlouho paní koaliční zastupitelka Eva Nováková ty cikány pozorovala? Kolik let? Dní?? Minut??? ////

Jiri Janecek řekl(a)...

No, tezko videt do hadek regionalnich politiku…

Ale myslim, ze oznacit inkluzi za zaclenovani deti ze znevyhodneneho prostredi mezi ty ostatni je celkem slusna manipulace…

---

K tem genum: neco jineho oproti mne tam urcite je - treba dominantnejsi geny pro tvorbu melaninu…
Je ale celkem udivujici, kolik lidi s humanitnim vzdelanim (resp. s takovym ideologickym pozadim, ze je dovedlo k humanitnimu vzdelani "pro vzdelani") neni schopno pracovat s figurou "mit v genech" ve smyslu predavane vzorce chovani v ramci skupiny…
I kdyz teda Nemci pracovitost v genech mit mohou a Cesi maji komunismus v krvi dokonce i podle Kartouse (ten ostatne povazuje deti za jiny zivocisny druh).

Eva Adamová řekl(a)...

"Dodala jsem i to, že podle mé několikaleté zkušenosti se spoluprací s romskými rodiči mohu potvrdit, že jim na vzdělání jejich dětí velmi záleží."

Ale jo, tomu já věřím. Jen je otázka, co jsou ochotni udělat pro to, aby jejich děti toho slušného vzdělání dosáhly.

Okomentovat