4.1.20

DVTV: Roky jsme spali jen dvě hodiny denně, je to těžko představitelné, říká matka autistky

Rodiče ztrácí kontakt se světem a jejich život se zúží na péči o dítě, líčí Petra Třešňáková, která vychovává autistickou dceru a zároveň vede rodící se projekt Homesharing. Dobrovolníci v něm po proškolení ulevují rodinám autistů tím, že si na čas berou děti do péče. Homesharing nabízí přirozenou cestu, i hostitelské rodiny pak říkají, že jim to něco dává, jsme v pilotní fázi, říká Třešňáková.
Video na Aktuálně.cz.

3 komentáře:

Nicka Pytlik řekl(a)...

Dobrovolníci v něm po proškolení ulevují rodinám autistů

Dobrovolníci suplují stát. Civilizovaný stát, v kterém se mají lidé tak dobře, že se průměrně neměli nikdy lépe. Smutné pomyšlení. Ještě, že alespoň ty vánočně novoroční projevy obveselily.
Tak jen aby nezapadlo...
Například padesát dotačních milionů představuje drobnou podporu dvaceti tisíc dvaceti rodinám na dobu deseti let.

Nicka Pytlik řekl(a)...


měsíčně...

Jana Karvaiová řekl(a)...

Když to nejde jinak Pytlíku. Akorát že si neumím představit, jak pomáhá dobrovolník po pár hodinách školení u těžkého záchvatu nebo u dítěte se sklony k sebepoškozování. A jaká je právní odpovědnost lidí, kterým dítě nějak "ujede" a rozbije si hlavu.
Chápu rodiče a jejich potřebu si ulevit. Tady vidím možnosti pro neziskovky a církev.Mnoho těch bohatých neziskovek si příliš angažuje v zahraničí, místo aby pomáhaly na domácí půdě. práce tady je i tak příliš.

Okomentovat