13.1.20

DVTV: Prokop: Vzdělání je závislé na tom, kde se narodíte. Lidé bez střední stojí miliony

Politikům chybí odvaha, neodhodlali jsme se ke změně zdanění, jsme extrémně zaměření na práci, nedaníme majetek a nesnižujeme nerovnosti, říká sociolog Daniel Prokop, který vydal knihu Slepé skvrny. Vzdělání je hodně závislé na tom, kde se narodíte, ve školství chybí ročně 40 miliard, ztrácíme talenty. V Česku je 140 škol, kde je většina Romů, i v Praze je segregovaných škol pět, upozorňuje v pořadu DVTV, který moderoval Martin Veselovský.
Video na Aktuálně.cz.


5 komentářů:

Vít Tomis řekl(a)...

nedaníme majetek
Za prvé - daníme. I když někdy nepřímo. A to hodně.
Za druhé - danění majetku je nemravné. Kdo peníze prochlastá, má klid. Kdo si peníze šetří a koupí auto nebo postaví dům, je zdaňován několikrát.

Nicka Pytlik řekl(a)...

Většinově romské školy jsou špatné? Proč?
A co segregace gadžů? Nebo dětí ve scio školách?

E.Kocourek řekl(a)...

Danění majetku je nemravné, ale majetní lidé by si měli uvědomit, že v této demokratické společnosti existují svině jako sociolog Daniel Prokop, které nějaká nemravnost ani trochu netrápí a kteří by cizí majetek rádi zdanili. Aby snížili nerovnosti, samozřejmě. ////

Nemovitosti a pár dalších věcí ukrýt nejde, ale mnoho toho ukrýt před nenasytným berňákem a před snižovači nerovností jde. A ukrývat je třeba. ////

Jana Karvaiová řekl(a)...

Koukám, že se nám začíná klubat socialismus.

Jiri Janecek řekl(a)...

V tech segregovanych skolach jsou zvlast tridy pro bile a pro barevne? Pokud je cela skola jen pro barevne, pak je segregovany I ten zbytek prazskych skol, ne?

Rosa Parksova se musi v hrobe obracet…

Okomentovat