18.12.19

Václav Plecháček, Milan Baják: Učitelům ZŠ Úpice-Lány došla trpělivost s problémovými žáky a napsali otevřený dopis poslancům

Učitelé Základní školy Úpice-Lány na Trutnovsku vyzývají v otevřeném dopise poslance Parlamentu ČR k řešení palčivých problémů ve školství. Cítí bezmoc a obavy z dalšího vývoje. Především v sociálně slabších rodinách podle učitelů vyrůstá generace nezodpovědných lajdáků a neplatičů. Nepomáhají třídní důtky, snížené známky z chování, zlepšení nepřináší ani spolupráce se sociálními pracovnicemi. Pedagogové proto vyzývají zákonodárce, aby situaci začali řešit.
Z doprovodného článku na webu Českého rozhlasu Hradec Králové vybíráme:

Otevřený dopis pedagogů poslancům podporuje i starosta Úpice Petr Hron z hnutí Žít v Úpici. Sociální odbor města se podle něj s problémy, které popisují učitelé, setkává opakovaně. „Největší zodpovědnost nesou rodiče."

Potíže ve školách dlouhodobě řeší i města a obce v okolí Úpice. Věnuje se jim proto i místní akční skupina Království - Jestřebí hory, jedna z jejích pracovních skupin se zaměřuje na rovné příležitosti.
„Kde jsou zástupci škol, zřizovatelů, sociálního odboru. A z toho mají vyjít výstupy, kdy by ředitelé škol dostali takové doporučení, jak se v určitých situacích chovat a na koho se obrátit. Protože mnohdy je to tak nepřehledné, že ani nevědí."

Otevřený dopis zástupci úpické školy adresovali poslanci Pavlu Plzákovi z hnutí ANO. Ten jako lékař situaci v Úpici zná, pravidelně slouží na místní poliklinice. Písemnost včera rozeslal ostatním poslancům s doporučením, aby se situací zabývali.


Žádné komentáře:

Okomentovat