14.12.19

Petr Vitásek: Když jsou učitelé terčem šikany

Znáte to z videí, jež kolují po internetu. Skupina otrlých žáků zesměšňuje učitele, který se snaží nic nevidět. Házejí po něm křídou, houbou, svačinou. Pak na něj plivou, hulákají vulgarismy a kamera mobilu je bránou do světa hrdinů. Ztrapnili kantora, nic se jim nestalo, vyhráli. Video se šíří po škole, po městě, inspiruje nové bojovníky. A příště bude hůř.


Z článku v Deník.cz vybíráme:

Šokující událost, kdy student surově napadl učitele, se odehrála v roce 2015 na Střední škole polytechnické v Olomouci. Žák prvního ročníku po praktickém vyučování udeřil pěstí do obličeje svého pedagoga. Ten pak byl několik dní hospitalizovaný v nemocnici.

Mladík, který na učitele zaútočil, měl během svého studia oboru instalatér kázeňské problémy, poškodil například fasádu školy. V době, kdy se incident stal, už byl podmínečně vyloučený, po incidentu tak školu opustil. Musel ovšem k soudu, kde vyfasoval pět měsíců odnětí svobody s podmíněným odkladem na zkušební dobu jednoho roku. Zaplatit musel také náhradu škody zdravotní pojišťovně za léčení učitele a navíc mu musel uhradit i deset tisíc korun za nemajetkovou újmu.

10 komentářů:

Robert Čapek řekl(a)...

Nejen, že to je hloupý bulvár, ale ještě je i hloupě podaný. Řešit extrém, který se stal v roce 2015? Ale největší legrace je tohle: "Žák sedmé třídy napadl učitele v místní škole, podle policie ho udeřil pěstí. Zdravotníci učitele s poraněním obličeje odvezli do sokolovské nemocnice, podrobnosti k případu nejsou známé." To jako opravdu UČITEL? Chlap a sedmák? To je ten kantor z cukru, nebo co? :-D

Nicka Pytlik řekl(a)...

Bloggerové čapci napsali... 12. prosince 2019 17:37
Co jiného jsou víceletá gymnázia?
ta nejlepší část populace tam dostává mizerné vzdělávání


Pytlici měli prve dojem, že čapci za svoje humory pro jistotu přidávají smajlíky.
Ovšem při až tak třeskutém vtipu smajlíků netřeba.
...........
Předchozí komentář mažou u komárků bez mrknutí oka. Asi aby čapků sebevědomíčko újmu neutrpělo. To si čapci byli beztak u komárků nechat pofoukat bébííí.
Tak jen, aby se tu čapci zase až tak moc neprsili, jací že jsou to chlapáci.
Ono by čapkům jistě vyhovovalo, kdyby učitel hajzlíka srovnal. To by čapci při té svojí sprostotě hnedle halasně pořvávali:
Hle! Prušácký učitel! Na převýchovu do káznice s ním, pět let natvrdo...

Vít Tomis řekl(a)...

Chlap a sedmák?
1) Ne každý kantor je tělocvikář.
2) Divit se může jen ten, kdo sedmáka viděl naposledy, když sám byl v sedmé třídě.

Ygrain řekl(a)...

"To je ten kantor z cukru, nebo co?"

Záleží, kam to slízl. Pokud se tomu psychologové z Plzně diví, nechť si taktéž nechají jednu ubalit, a pak mohou zvažovat, jestli to stojí za doktora nebo ne.

Ivo Mádr řekl(a)...

"Chlap a sedmák? To je ten kantor z cukru, nebo co? :-D"

I takového sedmáka, který jednou propadl na 1.stupni a jednou na 2.stupni a vážil 110 kg jsem viděl a zažil. Ten by ve svých 16 letech (šel o rok později do školy) panu Čapkovi takovou švihl, že by pan Čapek už tohle násilí neschvaloval a kantora nezesměšňoval. To se jaksi ve slušné společnosti nedělá.

Knut Klapka řekl(a)...

Pane Čapku, jak Vy vlastně hodnotíte takovýto útok žáka na učitele? Myslím v principu. Pokládáte ho za bezvýhradně nepřípustný, nebo za zcela či částečně omluvitelný, v závislosti na okolnostech?

fp řekl(a)...

Osobní zóna člověka musí být respektována i pokud se jedná o učitele(jenom). Je dost naivní se domnívat, že kyberšikana nebo minimálně posměšky na netu mohou dnes učitele minout. A domnívám se, že to je to nejmenší co učiteli hrozí(z hlediska nebezpečnosti). V některých oblastech republiky učitelé již nyní bojují nejenom o svou důstojnost, ale i za zachování hodnot naší civilizace, zatím to však nikdo nechce vidět.

Jana Maříková řekl(a)...

A což teprve, kdyby žák ubalil jednu nějaké totalitní úče. To by byl pro pana Čapka přímo kladný hrdina.

Pepouš řekl(a)...

Nejen, že to je hloupý bulvár, ale ještě je i hloupě podaný. Řešit extrém, který se stal v roce 2015? Ale největší legrace je tohle: "Žák sedmé třídy napadl učitele v místní škole, podle policie ho udeřil pěstí. Zdravotníci učitele s poraněním obličeje odvezli do sokolovské nemocnice, podrobnosti k případu nejsou známé." To jako opravdu UČITEL? Chlap a sedmák? To je ten kantor z cukru, nebo co? :-D

Pan Čapek klesl na nové dno svého vyjadřování. A pokud ten smajlík jako znamená legraci, tak ještě nemá smysl pro humor.

Jirka řekl(a)...

Pochopte všichni, že jemu se nic takového nemůže stát. Nejlepší, nejskvělejší, nejoblíbenější guru.
Však není člověk ten, aby se zalíbil lidem všem. Tak doufám, že to bude urostlý ogar. Pár deváťáků už je o hlavu vyšší a někteří i o pár kilo těžší a to nejsem žádné tintítko. Jen aby to neschytal na "vypínač" a nešel okamžitě k zemi. Ale možná je to tak lepší. V bezvědomí nemůže fňukat. To se občas "borcům" stává.

Okomentovat