14.12.19

Martin Veselovský: Půlročníková práce o ohrožených zvířatech

Martin Veselovský komentuje na sociální síti Twitter zadání pro jeho dítě v sedmé třídě:

Sedmá třída.
Půlročníková práce o ohrožených zvířatech.
A majstrštyk v oboru pozitivní motivace....


37 komentářů:

Ygrain řekl(a)...

Mno. Je stanovena délka, ale ne počet slov, takže spoustu místa zaplácnou obrázky, vyžaduje se určité formátování a vzhledem k tomu, že se jedná o dlouhodobý projekt, má neodevzdání postih. A národ kolem toho omdlévá hrůzou. Něco jsem přehlédla?

Robert Čapek řekl(a)...

Být ředitelem téhle školy, je u mě tenhle učitel na koberečku za totální ztrátu úsudku. Tohle je prostě kombinace učitele / idiota s pedagogickým amatérismem. Tohle nejde omluvit ani opilostí učitele po vánočním večírku. Tohle totiž nejde omluvit ničím.

Nicka Pytlik řekl(a)...

Neodevzdanou práci žáka nelze klasifikovat!

Eva Adamová řekl(a)...

Už si čapci hodnotící kdeco, např. i písemky z češtiny, dostudovali vzory přídavných jmen? Nebo stále ještě vůbec nepochopili zadání písemky z češtiny, kterou ráčili na svém blogu kritizovat? To, co při jejím hodnocení předvedli se také nedá omluvit ani opilostí čapků. Omluvit se to dá pouze kombinací čapci/idioti.

Nicka Pytlik řekl(a)...

učitel na koberečku za totální ztrátu úsudku

S tím úsudkem to mají ti kombinátoři ale doopravdy blbé.
Kupříkladu takoví čapci jsou na tom nepochybně lépe. Nemají co ztratit.

Ygrain řekl(a)...

"Neodevzdanou práci žáka nelze klasifikovat!"
Ale jasně že lze - místo známky se dá "A", kterému se přiřadí patřičná váha, třeba tři pětky.

Unknown řekl(a)...

Stanovit, že za neodevzdanou práci nelze žáka klasifikovat je asi tak moudré, jako zakázat šéfovi firmy neodevzdanou práci nezaplatit, nebo dotyčného pracovníka za nesplnění úkolů nevyhodit..

Unknown řekl(a)...

Představa, že Robert řediteluje na nějaké škole jeví se mi dost komickou.. Myslím, že doba, kdy by si mohl nějaké zaměstnance zvát na kobereček by nebyla delší než 3 měsíce..

Petr řekl(a)...

"Neodevzdanou práci žáka nelze klasifikovat!"
Pravdu díte, pane Pytlíku :-)
Ale co když má škola ve svém klasifikačním řádu, který je nedílnou součástí řádu školního, že když žák neodevzdá "Půlroční práci" do termínu klasifikační porady, nebude z tohoto určitého předmětu klasifikován a tudíž mu hrozí dodatečná klasifikace, formou komisionální zkoušky. V tom horším případě nepostoupení do vyššího ročníku, pokud se jedná o střední školu.

PetrK

Robert Čapek řekl(a)...

Ó, jak je to příznačné: na učitelských fórech všichni pochybují o zdravém rozumu, kompetenci, lidské způsobilosti toho pitomce / hlupačky, který/á podobné zadání sesmolil/a. Všichni jsou na větvi, jak je možné podobné individuum nalézt ve škole jako učitele. Jen zde, na Pedagogickém infu, se řeší moje osoba :-) Inu, život celebrity je už takový, že kdejaká můra přiletí za jeho světlem... už jsem si zvykl :-D

Nicka Pytlik řekl(a)...

Jen zde, na Pedagogickém infu, se řeší moje osoba :-)
Inu, život celebrity je už takový, že kdejaká můra přiletí za jeho světlem...
už jsem si zvykl :-D


No konečně smajlíci! Pytlici se mohou za břicho popadat náležitě...
Ale schopnost vygradovat takovou prču, to není jen tak. Viz :-) :-D
Pytlici si říkají, jestli taková zadání nejsou důsledkem školení o těch jedině správných módně didaktických přístupech. Učitele někam pošlou se slovy, a bez alternativy se nevracej, a pak to tak dopadá.
Neochomítali se někde poblíž třeba čapkové se svými tisícerými metodami?

Nicka Pytlik řekl(a)...

způsobilosti toho pitomce / hlupačky

Až taková džendrová nevyváženost, to je sprostota hodná zvláštního zřetele.
By pytlici chtěli vidět, až se to donese k madam ombudsmance. To bude mazec!

Ygrain řekl(a)...

"Jen zde, na Pedagogickém infu, se řeší moje osoba"

To víte, na jiných fórech nemají možnost studovat tak vynikající ukázku egotismu v praxi.

Nicka Pytlik řekl(a)...

Konkrétně na jednom původně normálním fóru řešitele osoby čapků mažou.
Týpci, jako čapci, tam mají zastání. Vrána k vráně sedá, burán burána si hledá.
To se to pak holedbá, že?

Jiří Klabal řekl(a)...

A učitele/ku na pranýř, zlynčovat, ukřižovat, upálit!

Mě Martin Veselovský tímto ufňukaným oznámením a přihrávkou modernistům docela zklamal :-(

Josef Soukal řekl(a)...

Řešitele? Řeší? Co je v tomhle případě k řešení?

Jiří Klabal řekl(a)...

Zároveň je to pro mě vysvětlení dosud nepochopeného..., proč jsou do DVTV zváni pseudoodborníci jako p. Čapek, p. Kartous nebo pí Laurenčíková.

Eva Adamová řekl(a)...

"Inu, život celebrity je už takový, že kdejaká můra přiletí za jeho světlem... "

Ty můry tady na pedagickém infu byly podstatně dřív než čapci. Jen je podivné, že si zde nepálí křídla můry ale čapci. Např. jeden takový čapek má spálená křídla napadrť se svými vzory přídavných jmen, takže nám sem ani není schopen přiletět sdělit, zda si už ony vzory nastudoval.

P. Vršecký řekl(a)...

Napsal bych čapkům jednoduché řešení (vysmahni a nikdo tady o nějakém čapkovi ani nepípne), ale to bych byl sám proti sobě. Mne ten otitulovaný puncovaný blb skutečně neskutečně baví. Znám dost dobře jednoho ředitele ZŠ, něco mně dluží, uvažuji, že bych si to vybral ukecáním, aby si objednal Mistrovu přednášku live. Dívat se na stand up comedy v televizi není zážitek srovnatelný se sezením v hledišti. Takže za mě - Bobe zůstaň a vytrvej!

Ygrain řekl(a)...

Ale paní Adamová, snad byste nebyla tak naivní, abyste od něho čekala sebereflexi? Vidět "psychologa" s poruchou osobnosti je vskutku kuriózní, ale je to tak, on prostě trpí velikášstvím a ponaučení si ze svých chyb nevezme.

Jana Karvaiová řekl(a)...

Jediný problém vidím v tom, že je tam ta výhružka na konci. Jenže já tu třídu neznám. Je možné, že paní učitelka má dost zkušeností s tím kolektivem a tuší, že musí zvolit cestu výhružky. Nelze hned odsoudit, je třeba znát okolnosti. Kdo učil ví, že někdy se mu sejde fajn třída a jindy je to na "zabití". Motivace takové třídy (nebo spíš několika jedinců) je pak nutná na úrovni první signální.Ať si o tom myslí kdejací teoretikové co chtějí.

Ygrain řekl(a)...

Anebo to není nutně kvůli této třídě, ale kvůli zkušenosti z dřívějška, kdy se někdo - nebo jeho rodič - pěkně vybarvil a argumentoval, že naprosto netušil, že neodevzdání této práce bude mít závažný důsledek, blablabla. Učitel/ka si tedy vzal/a poučení z krizového vývoje a tuto skutečnost oznamuje předem. Je to asi taková výhrůžka, jako že za krádež můžete jít sedět, nebo že za tři pozdní příchody dostanete napomenutí. Jediný, koho se to týká, je žák, který se hodlá na práci vykváknout, tak proč ten humbuk?

Jiří Klabal řekl(a)...

Z jednoho zadání - o jehož dalších souvislostech nevíme vůbec nic - budeme zase vytvářet umělou kauzu, kterou se nechá zmanipulovat polovina našeho negramotného rodičovského národa.

Jana Karvaiová řekl(a)...

No právě Ygrain.

Robert Čapek řekl(a)...

P. Vršecký: "uvažuji, že bych si to vybral ukecáním, aby si objednal Mistrovu přednášku live"... ok, ale termín nemám volný dřív než na jaře 2021 ;-) Tak abyste se toho dožil ;-)

Jiří Klabal řekl(a)...

Pane Čapku, možná jste všichni tři "krásní", nebál bych se říci až výstavní kusy - nicméně ŽIVOT JE JINDE. V mediích by opravdu měli mluvit lidé z praxe... Já také nekecám lidem do toho, jak by se měl v naší zemi dělat balet, když o něm nic nevím.

Nicka Pytlik řekl(a)...

Já také nekecám lidem do toho

Ale to klidně, pane Klabale, dělejte.
Jen ke kartousům, feřtekům, hřebeckým, botlíkům, šteflům, komárkům, čapkům a dalším odborníkům na vzdělání se v té dnešní překotně se měnící době přidají i klabalové...

Lenka Pokorná řekl(a)...

"ale termín nemám volný dřív než na jaře 2021"

Termínů seminářů máte sice vypsaných hafo, ale větčina z nich je naplněna sotva z jedné třetiny. A až skončí šablony, bude po penězovodu

Jiří Klabal řekl(a)...

To bych si právě netroufl, pane Pytlíku. Na to nemám dostatečně rozbujelé ego :-)

Robert Čapek řekl(a)...

Bože, skvělá paní Pokorná, to by byla paráda, kdyby tahle vaše smyšlenka byla pravda. To by se školilo. Ponejvíce ale pracuji ve sborovnach, tam ta vaše třetina ani nedává smysl. Jako ostatně skoro všechno od vás :-)

Lenka Pokorná řekl(a)...

Právě ta školení pro celé sborovny jsou placená ze šablon.

Jiří Klabal řekl(a)...

Ze sborovny je třeba někdy zaskočit i do třídy...

Robert Čapek řekl(a)...

Ano, ze šablon, a je fajn, že si tek ředitelé mohou dopřát třeba i v mé osobě lektory té nejvyšší kvality. Hotové dobro pro jejich sborovny.

Jana Karvaiová řekl(a)...

OOO opravdu vrchol skromnosti. Škoda, že si sem nemůžete dát tu fotečku, jak jste se tam naaranžoval jako Bůh Zeus (nebo co to za postavičku mělo být).Neodcházejte odsud, bez vás by tu skončila sranda.

Eva Adamová řekl(a)...

"Hotové dobro pro jejich sborovny."

JJ. Někteří ředitelé si čapky pustili do sboroven ne jako školitele ale jako kolegy a dodneška toho litují.

Až skončí šablony, tak po čapcích ani pes neštěkne.

Datel řekl(a)...

Teda chtělo by se mi napsat, že Čapek je vůl, ale to bych urazil toho vola. Už jednou jsem psal, dejte Mistra na nějakou dobu do třídy s několika inkludovanými žáky, pár IVP, několik nevychovaných a uvidíme.

Datel řekl(a)...

..několika nevychovanými ...

Okomentovat