1.12.19

Irena Hejdová: Účou na pár hodin. Jak jsem se stala zvědem ve světě českého školství

„Po třech hodinách permanentní komunikace s dětmi jsem byla zralá na ztrátu hlasu, dlouhý pobyt v klidné, tiché a temné místnosti nebo alespoň na dlouhý odpolední spánek,“ popisuje v článku pro Seznam Zprávy své zkušenosti scenáristka Irena Hejdová.

Z článku na Seznam Zprávy vybíráme:

Syndromem vyhoření jsou vedle manažerů, lékařů a policistů nejvíce ohroženi právě učitelé. Stresovost práce učitelů je srovnávána právě se stresovostí práce vrcholových manažerů – mezi jejich povoláními je řada styčných bodů, podřízení manažerů ale většinou rozhodně nehlučí a nezlobí tolik jako „podřízení“ učitelů.

A je tu ještě jeden podstatný rozdíl – a to ten finanční. Já bych po své zkušenosti s českým školstvím přidala na výplatě každé učitelce, s níž jsem se setkala. A nejspíš i těm ostatním. Protože jejich povolání je náročné a zaslouží si za to být adekvátně finančně ohodnoceny. Třeba pak školství přiláká i nové a nadšenější jedince, kterých je tam tolik třeba. A já se budu těšit, že do jámy lvové českého školství budu nadále vstupovat jen jako občasný host.

Žádné komentáře:

Okomentovat