20.12.19

14. 1.: Seminář Ozoboti: zábava a učení do kapsy

Výbor Oddělení pro vzdělání v matematice, fyzice a informatice JČMF, pobočného spolku Praha (OVMFI JČMF), zve všechny zájemce o edukační robotiku z řad učitelů ZŠ a SŠ, členy a přátele JČMF na seminář Ozoboti: zábava a učení do kapsy.

Kdy: v úterý 14. ledna 2020 v 17 hodin
Kde: Pedagogická fakulta UK, Magdalény Rettigové 4, Praha 1 počítačová učebna (přízemí – katedra informačních technologií a technické výchovy)

Program:

  1. Přednáška: Ondřej Staněk (absolvent MFF UK) bude vyprávět, jak se rodila myšlenka vytvořit „robůtka“ do kapsy, s nímž si mohou hrát už i malé děti předškolního věku. 
  2. Workshop: Hana Šandová společně s Martinem Benešem (oba absolventi PedF UK) mají pro účastníky připraveny ukázky s ozoboty. Učit s roboty není vždy učit o robotech. Ty tak překračují hranice informatiky a nacházejí využití i v dalších předmětech, kde přirozeným způsobem pomáhají rozvíjet celou řadu dovedností: například informaticky myslet, řešit problémy, přemýšlet, vyprávět příběhy, tvořit, demonstrovat různé jevy, dávat zpětnou vazbu nebo motivovat...

Pozvánka na webu JČMF.

Žádné komentáře:

Okomentovat