2.11.19

Ze sociálních sítí: Tolik lží v jediném postu premiéra

Tomáš Houška reaguje na vyjádření premiéra Andreje Babiše na sociální síti Facebook: "Ale cílem těch lží není poskytnutí informací, ale rozeštvávat lidi. Učitele z jedněch škol proti učitelům z jiných škol, veřejnost proti učitelům. Protože premiér, kterému by šlo o budoucnost této země (a ne vlastní kapsy), by vzdělávací soustavu a vědu v naší zemi nechal financovat tak, aby naše země měla budoucnost. S takovými politiky ji mít nebude."
Celý komentář na stránce České pedagogické komory z.s.:

Neděláváme to, ale tolik lží v jediném postu nás rozzlobilo:

- 213 miliard na školství znamená, že proti závazku, který ČR v rámci OECD dala školákům, asi 40 miliard ročně CHYBÍ do průměru 5,1% HDP, o 6% nemluvě. Slušný premiér by se omluvil, že resort vzdělání nedovolil financovat tak, jak slíbil, protože na to jeho schopnosti prostě nestačí.

- podobné je to s vědou. Naše ignorantství, jde-li o vztah k vědě, způsobuje, že kdo z mladých má na něco opravdu nadání, utíká za hranice. Přitom věda a nadání našich lidí je jedna z mála nadějí, které naše na suroviny i kapitál chudá země má.

- ano, "inkluze" (která není inkluzí, ale jen nedomyšleným společným vzděláváním) byl špatný nápad. Nicméně nestojí proti předchozímu stavu ani o korunu navíc. Naopak, ve státní pokladně zbyly nemalé prostředky, které do té doby získávalo speciální školství. Ve svém důsledku, jde-li o stránku ekonomickou, inkluze přinesla ÚSPORY - byť na hodně špatném místě.

- a kopnutí do soukromých a církevní škol je z toho všeho největší sprosťárna, která je hodná kovaného komunisty, který cílí na první signální všech primitivů. Rodiče všech dětí jsou daňovými poplatníky a tedy všechny děti mají právo na stejnou finanční podporu ve svém vzdělávání. Když budeme důslední a koukneme, kdo posílá děti do soukromých a církevních škol, troufáme si dokonce říci, že lidé, kteéé platí daně nadstandardně. Nehledě k tomu, že ve skutečnosti na jedno dítě v soukromé škole jde zhruba polovina peněz z veřejných prostředků, které získává dítě ve škole obecní nebo zřizované krajem. Jeden z pozůstatků komunismu v přístupu k financování vzdělání je samotný fakt, že stát vůbec přihlíží k osobě zřizovatele. Kdyby ten čerpač dotací uměl trojčlenku, dokázal by spočítat, že děti v soukromých a církevních školách ve skutečnosti ŠETŘÍ veřejné finance. Tvářit se, že je to obráceně je bohapustá lež.

Ale cílem těch lží není poskytnutí informací, ale rozeštvávat lidi. Učitele z jedněch škol proti učitelům z jiných škol, veřejnost proti učitelům. Protože premiér, kterému by šlo o budoucnost této země (a ne vlastní kapsy), by vzdělávací soustavu a vědu v naší zemi nechal financovat tak, aby naše země měla budoucnost. S takovými politiky ji mít nebude.

za ČPK Tomáš Houška

Žádné komentáře:

Okomentovat