4.11.19

Ze sociálních sítí: Naši pedagogičtí zaměstnanci se s konečnou platností rozhodli připojit ke stávce školských odborů ve středu 6. listopadu 2019

Zaměstnanci ZŠ Pardubice-Dubina oznámili stávku a vysvětlují své důvody: "Už nyní stěží sháníme kvalifikované učitele, na školách učí důchodci a za ně jsme rádi. Pedagogické sbory stárnou, mladí absolventi do škol nenastupují. Podle statistik MŠMT chybí v českých školách 6000 učitelů, předpokládá se, že za dva roky může chybět až 10000 učitelů. Není nám jedno, kam spěje naše školství, ale již dávno máme dojem, že prioritou našich vlád není."
Celý text:

Vážení rodiče,

naši pedagogičtí zaměstnanci se s konečnou platností rozhodli připojit ke stávce školských odborů ve středu 6. listopadu 2019.

V tento den bude škola uzavřena, nebude v provozu školní jídelna ani školní družina, neproběhnou ani školní kroužky (ty budou nahrazeny).

Stávkové požadavky:
- výrazné změny v inkluzivním vzdělávání,
- 130 % průměrné mzdy pro učitele,
- v roce 2020 15 % navíc pro pedagogy (z toho 10 % do tarifů) podle dřívějších slibů vlády.

Už nyní stěží sháníme kvalifikované učitele, na školách učí důchodci a za ně jsme rádi. Pedagogické sbory stárnou, mladí absolventi do škol nenastupují. Podle statistik MŠMT chybí v českých školách 6.000 učitelů, předpokládá se, že za dva roky může chybět až 10.000 učitelů. Není nám jedno, kam spěje naše školství, ale již dávno máme dojem, že prioritou našich vlád není.

Věříme, že naše důvody pochopíte. Předem Vám za to děkujeme.

Zaměstnanci ZŠ Pardubice-Dubina

Žádné komentáře:

Okomentovat