9.11.19

Výrok týdne: Robert Plaga: Jsme svědky debaklu odborů

Čeští učitelé ve středu stávkovali kvůli platům. Chtěli upozornit na to, že vláda jim nezvyšuje odměny tak, jak slíbila. Do stávky se nějakým způsobem zapojila více než polovina škol. Ministr školství Robert Plaga z hnutí ANO ale řekl, že stávku nechápe a označil ji za debakl: „Přesto, nebo možná právě proto, že jsme svědky debaklu odborů, tak bych byl velmi nerad, kdyby tento debakl odborů a zoufalá snaha vyvolat iluzi masové stávky měla negativní dopad a kdyby tím, kdo prohraje v tomto souboji, pokud to tak chcete nazvat, byli učitelé.“ Výrok týdne analyzují v pořadu Českého rozhlasu Plus politolog z Masarykovy univerzity Miloš Gregor a komentátor Českého rozhlasu Petr Hartman.

9 komentářů:

Eva Adamová řekl(a)...

Jenže Plagova pozdější vyjádření ke stávce už vyznívají trochu jinak, jsou daleko diplomatičtější, protože pravděpodobně pochopil, že si tak trochu kálí na vlastní hlavu.

Ivo Mádr řekl(a)...

Eva Adamová

Kdyby pan ministr pokračoval, tak ANO přijde o část voličů. Pan předseda vlády má "oči a uši" všude.

Ten samý den stávkovalo 4000 učitelů v Nizozemí se stejným požadavkem a nikdo nic nekritizoval. Je to bráno jako projev demokracie.

Petr řekl(a)...

Nikdo učitelům nebere právo na stávku, spíš spousta z nás nemůže pochopit, proč to dělají tak amatérsky a blbě.

Pepa řekl(a)...

Amatérsky a blbě to udělaly odbory, učitelé si mohli vybrat jen ze dvou špatných možností...

Nicka Pytlik řekl(a)...

Amatérsky a blbě to udělali ti hamouni, kteří nestávkovali kvůli pár stovkám za ten den.

Nicka Pytlik řekl(a)...

Výrok týdne bude brzy zapomenut.
Nesmí ovšem zapadnout výrok desetiletí, že deset let se nemůže maturovat z matematiky, protože učitelé ji učí špatně!!!!!
Nazřel 'český politik a vysokoškolský pedagog', který už čtyři roky dochází posedět na ministerstvo školství. Ještě pár let a vydřepí si tam metál.
A co děti, mají se kde bavit?

E.Kocourek řekl(a)...

Spousta Petrů nemůže pochopit, blablabla, no to je neštěstí! ////

Nejsem přítelem odborů a zejména nejsem přítelem odborů v oborech, kde převládají vysokoškoláci. IMO by se každý vysokoškolák měl umět postarat sám o sebe, bez té odborářské "masové" podpory. ////

Ale tentokrát odbory vystoupily na správné straně a za správnou věc. Za to mají moje sympatie. ////

Důvody pro stávku trvají. Můžeme jen doufat, že příště bude stávka razantnější. Ne mizerný jeden den, ale do splnění požadavků. I když se nezavřou úplně všechny školy, uvidíme, jak se to bude Babišovi líbit. Což třeba začít den před maturitami? ////

Radek Sárközi řekl(a)...

Proč? Protože odbory 10 let nestávkovaly? Taky žákovi řeknete, když něco dělá poprvé, že to dělá úplně blbě? Příště už to bude lepší. A příště a příště. :-)

Unknown řekl(a)...

Nemyslim, ze to odbory udelaly uplne blbe, jak se to snazi pan Plaga vnutit narodu.Kdyby to bylo nanic, tak by Plaga a Babis tak nezurili.Myslim, ze tentokrat jsou ucitele fakt nastvani, jak se s nimi zachazi.

Okomentovat