5.11.19

Anna Brzybohatá: Příští rok můžeme stávkovat i týden, řekl šéf školských odborů v Rozstřelu

„Čísla dnes opravdu ještě nevíme, ale minoritní záležitost to nebude. Někde je to ve škole pár učitelů, jinde celý sbor,“ říká o stávce předseda školských odborů František Dobšík. Protestní akci kvůli platům učitelů podpoří přes 6000 škol, ne všichni s ní však souhlasí. Proti je například Asociace ředitelů základních škol v čele s Michalem Černým.
Z doprovodného článku v iDNES.cz vybíráme:

Podle šéfa odborů se informace k rodičům dostává včas, zdržela se maximálně u ředitelů z organizačních důvodů. „Se stávkou nesouhlasím, u mě na škole ani nemáme odbory. Naši učitelé samozřejmě mohou stávkovat, ale já to nepodporuji. Tato stávka je podle mě ze zcela malicherného důvodu a ve zcela nevhodnou dobu. Od ledna se chystá nový systém financování. Já jsem radši za systém 8+2, než je 10 procent. Chceme odměňovat dobré učitele,“ řekl v Rozstřelu prezident Asociace ředitelů základních škol Michal Černý.

„Kdybychom stávkovali za těch 15 procent, které byly slíbené, našly by si různé asociace zase jiný důvod, proč do stávky nejít. Náš ministr říká, že pro nás další peníze vyjednal, ale nevyjednal nic. Ministryně Schillerová rozdala miliardy a pro učitele, které jsou podle vlády priorita, se toho našlo opravdu málo,“ řekl Dobšík, proč odboráři do stávky jdou.
Žádné komentáře:

Okomentovat