13.11.19

Petr Kamberský: Třídní boj postavený na hlavu. Kde je psáno, že má mít učitel vyšší plat než řidič autobusu?

Platy kantorů jsou nízké, o tom nebudiž žádné pochyby. Tuto tezi zpochybňuje málokdo, a v politice, nepleteme-li se, nikdo. Přesto náhle vyhlášená učitelská stávka nezískala příliš pochopení, a čteme-li komentáře v českém tisku zleva zprava, kritika je takřka jednohlasná.


Z článku v Lidovky.cz vybíráme:

Ano, platy na základních a středních školách jsou nízké. Dobří učitelé jsou obvykle nadšenci, přičemž peníze do rodinného rozpočtu musí přinést partner nebo partnerka. Bez zvýšení platů se budou šikovní lidé i nadále školství spíše vyhýbat. Ale pokud nikdo nechce dělat řidiče tramvaje/popeláře/koronera, tak klidně budou mít řidiči/popeláři/koroneři dvakrát vyšší plat než učitelé/novináři/gynekologové. Někdo tu práci dělat musí a finance jsou docela efektivní způsob, jak někoho přilákat. Argument řidičem tramvaje, prosím pěkně, raději nepoužívejte. Mimo jiné proto, že chyba učitele či novinového pisálka je obvykle snadno napravitelná.3 komentáře:

Simona CARCY řekl(a)...

Novinový pisálek Kamberský se mýlí. Chyba učitele nebo novinového pisálka napáchá ve společnosti násobně větší škody a časová konstanta společenského systému se počítá na léta až generace, zatímco časová konstanta jedoucí tramvaje na sekundy.

Zdeněk Bělecký řekl(a)...

Třídní boj - Kamberský - Lidové noviny - Babiš - dali jsme jim dost. Čistě náhodné.

E.Kocourek řekl(a)...

Kde je psáno, že má mít učitel vyšší plat než řidič autobusu?

Je to psáno v nějakém tom usnesení PS, v nějakém tom výroku premiéra, v nejrůznějších volebních programech. Pisálek Kamberský si nevšimnul? ////

Samozřejmě že učitelé nemají NÁROK na jakoukoli výši mzdy. Ale mají nárok, stejně jako veškerá veřejnost, znát názor politiků na výši té mzdy. Tak jen ať s tím Babiš vyleze - ať řekne na rovinu, že učitelům dají minimální mzdu. Na to voliči budou slyšet. ////

Okomentovat