5.11.19

Petr Hartman: Stávkou si učitelé více peněz na platy nevybojují

Osm plus dva rovná se deset. Deset plus nula je rovněž deset. Dva poněkud odlišné početní příklady docházejí ke stejnému výsledku. To pochopí i člověk, který není zrovna matematicky zdatný. K tomu nepotřebuje kvalitního učitele.Z komentáře na webu Českého rozhlasu vybíráme:

Rovněž se nedá očekávat, že by tato forma protestu získala masovou podporu veřejnosti. Mnoho lidí si o růstu svých platů alespoň o osm procent může nechat jen zdát. Takže spor o to, zda se dobrat k číslu deset sečtením osmičky a dvojky, nebo nějak jinak, je nechává chladnými. V souvislosti s vyhlášenou stávkou rodiče maximálně zajímá, jak bude v té době postaráno o jejich děti.

V neposlední řadě, prestiž učitelského povolání se nezískává pouze sumou objevující se na výplatní pásce, ale kvalitní výukou. S ní nejsou zdaleka všichni spokojeni. Omlouvat to nelze pouze nízkými příjmy, které odrazují kvalitní kantory věnovat se tomuto povolání.

Veřejnost si školské odbory na svoji stranu nenakloní ani tím, že chtějí protestovat proti neplnění slibů. Z úst politiků už jich totiž zaznělo nepočítaně. Většina z nich nebyla splněna, u některých to ani nešlo čekat. Zkrátka v tuto chvíli je zřejmé, že ať už se učitelé do stávky zapojí, nebo budou normálně učit, vzrostou jejich platy o osm procent.

Žádné komentáře:

Okomentovat