8.11.19

Lucie Výborná: Vzdělávání podle aktuálních témat připravuje děti na vstup do světa, myslí si odborník na vzdělávání

Budoucností bude proměnlivá identita, adaptabilita na změnu je klíčový faktor, říká Bob Kartous k současné výchově a vzdělávání. Za poznání světa dětí zodpovídají rodiče. Budoucnost vzdělávání? Jeden den v týdnu pracovat na dlouhodobém projektu mimo školu, v lese, galerii nebo průmyslu, a tím pronikat do světa. Trend vzdělávání mimo veřejný systém narušuje přirozenou sociální soudržnost. Svoje názory a doporučení shrnul expert na vzdělání z EDUin v knize No Future.
6 komentářů:

Josef Soukal řekl(a)...

Výsledkem veškerého Kartousova snažení je, že se zvýšil počet rodičů znepokojených stavem a hlavně perspektivami veřejného školství, tudíž jsou otevření soukromým školám. Velcí finanční dravci už zavětřili možnost ukousnout si z krajíce, ostatně celý EDUin z podpory velkého kapitálu žije.
Jsem přesvědčen, že kdyby měl Kartous řešit jakýkoli podstatnější konkrétní problém, pohořel by. Umí jen radit, doporučovat, varovat.

Radek Sárközi řekl(a)...

Specialista na vzdělávání :-D :-D :-D Pobavilo...

Miloslav Novotný řekl(a)...

Opakuji se, ale musím znovu připomenout: Plaga a Kartous jsou spolužáci. Pěstuje si je Bakala v Aspen Institutu. Nahlédněte: Aspen Institute People. Poučné.
Já jen, abyste se nedivili, až Kartous bude ministrem školství.

Miloslav Novotný řekl(a)...

Středula je tam také. I Hamáček, Maláčová, Bradáčová, Munich ...

Eva Adamová řekl(a)...

To je nějaký novodobý VUML?

Nicka Pytlik řekl(a)...

S tím výstřihem to bývalo tak nějak lepšejší!

Okomentovat