11.11.19

Kulatý stůl SKAV a EDUin: NIDV + NÚV = ?

Jaký typ státní organizace ve školství potřebujeme? Jaké jsou na ni požadavky, aby se docílilo kvalitní revize RVP a rozvoje DVPP? Vyplatilo se nám v minulosti zrušení VÚP, ÚIV, NIDM, NÚOV, IPPP? Jaké bychom měli mít nároky na vedení takové organizace?Diskutovali:
  • Tomáš Bouda, Centrum dalšího vzdělávání PedFOU, Stálá konference ředitelů
  • Hynek Cígler, FSS MU
  • Dominik Dvořák, ÚVRV PedF UK
  • Václav Pícl, MŠMT
  • Eva Zirhutová, MAP Sedlčany
Moderoval:
  • Milan Kotík, SKAV

3 komentáře:

Jiri Janecek řekl(a)...

"Jaké bychom měli mít nároky na vedení takové organizace? "

K tomu by se kompetentne mohl vyjadrit Andrys, ne?
----------
"Jaké jsou na ni požadavky, aby se docílilo kvalitní revize RVP a rozvoje DVPP? "

Proc zrovna tyto dve veci? Az se revise udela a DVPP rozvine, muzeme ustav zrusit uplne? Jaky by mel byt u toho DVPP pomer mezi "spoluprace mezi uciteli v ramci region + spoluprace s PdF" a "skoleni zajistovana vzdelavacimi agenturami"?

Radek Sárközi řekl(a)...

Koukám, že by se atmosféra mohla krájet...

Unknown řekl(a)...

Nutno říci, že poslední kulatý stůl byl celkem roztomilou rozpravou v podstatě o ničem. Protože, nic se neví, ale zcela bezpečně vejde v platnost Kozinovo "hyn sa hukáže do roka a do dne." Pan profesor Štech, coby bývalý politický náměstek MŠMT, má nesporně pravdu, že za sloučením obou ústavů je politické rozhodnutí zeshora. Prostě, jedna politická klika byla vystřídána další klikou, která se rozhodla šetřit a zase jen šetřit. Že na to šetření doplatí nejen regionální školství, ale i poradenství je jasné. Bohužel!

Okomentovat