21.11.19

KIPR: Odborný panel na téma Případové konference ve školství

7. odborný panel projektu Projekt Kvalita-Inkluze-Poradenství-Rozvoj (KIPR) se konal 24. září na téma Případové konference ve školství. V příspěvcích a následných diskusích byly sdíleny zkušenosti z případových konferencí jak v projektu, tak v OSPOD, kde je běžně užívanou metodou sociální práce. Byly projednány i právní aspekty případových konferencí. K otázce, zda je případová konference vhodným intervenčním nástrojem ve školské praxi, se účastníci vyjádřili kladně.

Zde naleznete soubory prezentované na odborném panelu:
2 komentáře:

Unknown řekl(a)...

Jak to tak vypadá, je Případová konference ve školství, která byla v rámci projektu KIPR financována ESF, labutí písní paní náměstkyně Zapletalové. Kondolujeme!
Jsem zvědav, s jakou novou vymyšleností přijde NPI.
Ve školách fungují výchovná komise, MŠMT "vymyslelo" IVýP - individuální výchovný plán. A teď je tento trojlístek výchovných opatření ještě obohacen o případovou konferenci, která má tak trochu charakter malého kostnického koncilu.
Chybí už jenom deportace žáka do káznice na Ďábelských ostrovech a odebrání Odznaku Julia Fučíka před nastoupenou jednotkou žáků a učitelů.

Unknown řekl(a)...

Případové konference vnímám jako přínos.

Okomentovat