7.11.19

Jakub Omelka: "Premiér lže. Stávkovali jsme už jen z principu,“ říká učitel

Na špatnou situaci ve školství upozorňují pedagogičtí i nepedagogičtí pracovníci dlouhodobě. Pohár trpělivosti učitelům přetekl minulý týden a včera vstoupily některé školy do stávky. Ve Zlínském kraji zůstaly zcela zavřené více než tři desítky mateřských, základních a středních škol.

Z článku v Slovácký.Deník.cz vybíráme:

„Stávkovali jsme vyloženě z principu. Premiér Andrej Babiš lže. Tvrdí, že nám přidává a víc než ostatním profesím, ale to vůbec není pravda. Nedodržel procentuální nárůst platu,“ uvedl Evžen Petřík, který byl jedním ze zhruba dvou třetin pedagogů, kteří se ke stávce na gymnáziu připojili. Do řad stávkujících se hlásí i ředitel Gymnázia Kroměříž Josef Havela.

„Stávka byla odrazem toho, jak se v republice zachází s učitelskou veřejností,“ myslí si ředitel.

Učitele v jejich počínání podporují také tamní studenti posledních ročníků, které letos čekají maturitní zkoušky. Jako důvody stávky, které jsou jim známy, studenti uvádí pouze snahu o zvýšení platů učitelů. O tom, že mezi hlavní argumenty stávky patří také problematika inkluze či snaha získat větší balík peněz putujících do školství ze státního rozpočtu, nevědí. Vítali samozřejmě také volný den.

Žádné komentáře:

Okomentovat