18.11.19

Adam Kotrbatý: 30 let svobodného podnikání: Naše školství z vás trenéra umělé inteligence neudělá, říká Špicar

Třicet let od revoluce tíží české firmy nedostatek pracovní síly. Podniky potřebují kvůli nastupující digitalizaci a robotizaci více kvalifikovaných zaměstnanců, kteří jsou schopni přizpůsobit se novým požadavkům, jež na ně zaměstnavatelé kladou. Tuzemské školy v tomto směru podle úspěšných domácích podnikatelů zaspaly dobu.
Video na iHNed.cz.

4 komentáře:

E.Kocourek řekl(a)...

Žádné školství, ani to bájné finské, z nikoho neudělá "trenéra umělé inteligence" (ať už to znamená cokoli). Ale před plyšákem, v poslední době tolik oslavovaným, jsme v Česku měli školství, jehož absolvent dokázal sám sebe učinit oním trenérem. Nebo čímkoli jiným. Jak psával Arne Saknussem: KOD FECI. ////

Nejsem si jistý, zda takové školství stále v Česku máme. ////

A vůbec si nejsem jistý, zda takové školství v Česku budeme ít za deset let. ////

Jirka řekl(a)...

Obrana dětí před životem se v české společnosti stává normou. To je pro kapitalismus a jeho kapitány špatná zpráva. Pokud spoléháte na školy, pak bránit tomu lze jen poloilegální činností konkrétních učitelů, kteří ale bývají záhy odhaleni biomatkami či "mocnými" otci. Vedení škol pak buď aktivně samo, nebo pod tlakem zřizovatele, ČŠI zjedná nápravu. Chronickou brzdou je MŠMT i se svou měnící se hlavou.
Vím je to nedobrá zpráva pro národ, který uvykl blahobytu. Ani ti schopní a bohatí, kteří sedí za stolem nebo se o nich mluví, nemohou ovlivnit výchovu v rodinách. A v ne mocných školách tomu věříme už jen velmi málo. Bez víry se ale učit nedá. Pomóóóc!

Nicka Pytlik řekl(a)...

Pozor! Pozor!! Pozor!!!

"ČŠI: Tematická zpráva - Rozvoj informační gramotnosti na SŠ ve školním roce 2018/2019"

Usilovat o častější zařazování náročnějších vzdělávacích situací

Jana Karvaiová řekl(a)...

Jansně Pytlíku. Již to vidím v křišťálové kouli.
Situce: Pepo,co budeš dělat, když ti na wc dojde toaletní papír?
Pepa: vygůglím si ho.

Okomentovat