11.10.19

Zuzana Hronová: Ředitelky školek jednaly s Babišem. Vydržíme dost, ale už je toho opravdu moc, říkají

Zástupkyně mateřských škol se v pátek brzy ráno sešly s premiérem Andrejem Babišem (ANO). Předcházel tomu otevřený dopis více než 500 ředitelek, v němž ho vyzývají k řešení kritické situace v oblasti českého předškolního vzdělávání. Vadí jim, že zůstávají na okraji zájmů vlády a pod vedením ministra školství Roberta Plagy se připravují změny, které by podle nich situaci jen zhoršily.


Z článku v Aktuálně.cz vybíráme:

V pátek brzy ráno kvůli tomu absolvovaly s Babišem schůzku. "Říkal, že ho téma zajímá a bude se mu věnovat. Domluvili jsme se, že se staví ve školce v Praze podívat se, jak to vypadá. Mluvil s panem náměstkem Píclem i snad ministrem školství, aby mu dovysvětlili nové financování. Pověřil také jednu z poslankyň, aby se věci dále věnovala," shrnula pro Aktuálně.cz výsledky setkání organizátorka Andrea Benešová, ředitelka MŠ Paculova na pražském Černém Mostě.

Babiš setkání komentoval slovy, že si vyslechl spoustu problémů a že by jim rád pomohl. "Předškolní věk je klíčovým obdobím v životě člověka, toto vzdělávání bylo ale bohužel vždy na okraji zájmu politiků. Chci školkám pomoct, s ředitelkami zůstávám v kontaktu a vezmu to i na koaliční radu," přislíbil premiér.


Žádné komentáře:

Okomentovat