7.10.19

Ze sociálních sítí: Přínosná je i spolupráce mezi školami, například v rámci místních akčních plánů

Na stránce "Česká školní inspekce - analýzy, data, publikace" na sociální síti Facebook komentovali graf z dat TIMSS: "Společné plánování a příprava výuky je jednou z aktivit, které mohou být realizovány prostřednictvím spolupráce učitelů v rámci jedné školy, ale přínosná je i spolupráce mezi školami, například v rámci místních akčních plánů. Tím, že aktivita umožňuje učitelům sdílet své pohledy a učit se ze zkušenosti a praxe ostatních, přispívá velmi intenzivně k profesnímu rozvoji. Není přitom přímo závislá na externích kapacitách a finančních zdrojích. Graf níže ukazuje, že i v rámci České republiky se taková spolupráce rozšiřuje."

6 komentářů:

Eva Adamová řekl(a)...

Místní akční plány?

Většina učitelů o nich nikdy neslyšela a o spolupráci v rámci jejich realizace rovněž ne. Možná, že ne všechny, ale naprostá většina z nich jsou jen vyhozené peníze za tvorbu zbytečných strategických plánů, které tvoří bůhvíkdo. Zbytek peněz jde na platy zbytečných projektových manažerů na MASkách.

old pratavetra řekl(a)...

Kdo se v MAPkách pohybuje, ví, že se tady jedná o vyhazování peněz za pseudoakce a živení mladých "svazáků". "Vymyslete nějakou mimoškolní akci, ať můžeme vykázat činnost a dostanete (rozuměj dostaneme) na to (za to) peníze." Hnus ...

Vít Tomis řekl(a)...

S kolegy na cizích školách spolupracuji už 30 let. Ale vyhazovat za to peníze daňových poplatníků a dávat záminku k existenci příživníků rozhodně nebudu.

Nicka Pytlik řekl(a)...

Skoro to vypadá, že se v oblasti MAPu formuluje jedno z dalších TABu.

Nicka Pytlik řekl(a)...

Tyhlety počerpávací taškařice jsou postaveny jednoznačně tak, že kdo by případně měl nějaké připomínky, a nebo dokonce výhrady, je vnímán nejen jako nějaká pedagogická vykopávka, ale především jako ten, který pro svoje bezesporu zištné pohnutnutky a nezpůsobilost jde přímo proti oprávněným vzdělávacím zájmům dětí a mládeže!

Zdeněk Sotolář řekl(a)...

Do MAP přetékají paraziti, kteří se již "osvědčili" jako lektoři, mentoři a implementátoři. Nebo jiní koňové.

Okomentovat