10.10.19

TN.cz: Učitelka dívce zabavila zvonící mobil, skončilo to trestním oznámením!

Trestním oznámením na učitelku základní školy na Jihlavsku skončilo zabavení vyzvánějícího mobilního telefonu při vyučování. Podle vyjádření otce, který trestní oznámení podal, kantorka jeho dceři zvonící telefon brát neměla. Vedení školy i policie se naopak shodují, že se učitelka ničím neprovinila.
Z článku na TN.NOVA.cz vybíráme:

Po vyučování si měla dívka mobil vyzvednout, to už ale do školy přišel její rozčílený otec. "Bylo to asi v nějakém afektu, byl hrozně rozčilený, řeč s ním nebyla," uvedl ředitel školy Václav Trnka.

Ve školním řádu základní školy v Třešti je možné najít pravidlo, podle kterého žáci během vyučování používat mobily nesmějí. "Učitel má možnost zabavit mobil a vypnutý ho dát do kanceláře. Vrací se rodičům nebo žákovi," sdělil Trnka.

Jenže otec dívky trval na svém a nakonec na učitelku podal trestní oznámení. "Došlo k pochybení," vysvětlil na dotaz reportéra TV Nova otec žákyně.9 komentářů:

poste.restante řekl(a)...

Jen houšť a větší kapky.
Snad se pak konečně "někomu" rozsvítí.

Nicka Pytlik řekl(a)...

"Jakože dvojka z matematiky? Podávám žalobu k ústavnímu soudu!!!"

A neměla by teď pro změnu paní učitelka podat na pana otce trestní oznámení třeba pro pomluvu podle paragrafu 184 trestního zákoníka?

Josef Soukal řekl(a)...

Kolik času strávila učitelka, její kolegové a vedení školy jednou neoprávněnou stížností?

P. Vršecký řekl(a)...

"Došlo k pochybení,"

No dejme tomu (i když školní řád údajně má v tomhle jasno). Ale nějak jsem nepobral, jaký trestný čin měla učitelka spáchat. Oznamovatel zřejmě netuší, že ne každé pochybení, i kdyby k němu nakrásně došlo, naplňuje skutkovou podstatu trestného činu. Ale proč nepodat trestní oznámení, když je to grátis, že?

Ivo Mádr řekl(a)...

Rozhodující v tomto konfliktu je školní řád dané školy. Mnohdy se doporučuje, aby byl školní řád vypracován s pomocí právníka. Pokud to nemá škola patřičně ošetřeno ve školním řádu, pak je to "problém". Školní řád má totiž v jakémkoliv podobném sporu svou právní váhu.

Unknown řekl(a)...

Nechápu, proč se tyto věci vůbec dějí.Rodiče dnešních žáků Zš jsou našimi dětmi, nejsem si vědoma, že bychom já nebo moje kamarádky svoje děti takto nevychovaly. Dnešní rodiče jsou příšerní, jednání s nimi je často stresující a jejich děti budou ještě horší. Kam až může dorůst ego???

Nicka Pytlik řekl(a)...

Rodiče dnešních žáků Zš jsou našimi dětmi

V té dnešní překotně se měnící době mají lidé poměrně značně rozvinutou schopnost zmagořit bez ohledu na věk, výchovu, inteligenci, vzdělání.
Stačí pár přednášek o výchově nevýchovou, nebo tak nějak, a je to.

Ivo Mádr řekl(a)...

- nevychovávat
- neučit
- neočkovat
- integrovat
- inkludovat
- rušit přijímací zkoušky na SŠ
- rušit maturitu z matematiky
- neustále protestovat proti všemu
.
.
.

Pepa řekl(a)...

Tenhle případ určitě zvýší prestiž a atraktivitu kantořiny :-)

Okomentovat