18.10.19

Radek Bartoníček: Zakazují holčičkám hrát si s panenkami, tvrdí politici. Maláčová příručku hájí

Úplně to popletli, reaguje ministryně Jana Maláčová na kritiku, která se na ni sype od části opozičních poslanců. Tomio Okamura či Václav Klaus tvrdí, že ministerstvo v příručce nařizuje, aby si holčičky nehrály s panenkami a kluci s auty. Ministerstvo oponuje, že jen doporučuje, aby děti nečelily stereotypnímu rozdělení rolí mezi ženami a muži a učily se toleranci a lásce k bližnímu i k přírodě.

Z článku v Aktuálně.cz vybíráme:

Lenka Tomm z Kroměříže, která provozuje troje mikrojesle, ale obavám politiků oponuje. "Je třeba si uvědomit, že v mikrojeslích probíhá péče o nejmenší děti a ty se při volbě hračky neřídí hlubokými filozofickými principy. Holčičky si hrají s autíčky, protože jsou barevná a taková doma nemají. A chlapečkové si hrají v kuchyňce, protože se jim zrovna chce a objevují tak svět. Chůvy jim tento výběr ani nezakazují, ani je k němu nepodněcují, volba probíhá na základě svobodné vůle a zájmu dětí," uvedla pro Aktuálně.cz.

Stejně jako Okamura však považuje příručku za škodlivou i první místopředsedkyně Trikolóry Zuzana Majerová Zahradníková. Po ministryni Maláčové chtěla, aby jí zmiňovaný materiál k výchově dětí objasnila a také vysvětlila, proč mluvčí ministerstva Kristýna Křupková na webu rozhlasu neprozradila, že na materiálu pracovaly mimo jiné zástupkyně z genderové expertní komory a z nevládní organizace Gender Studies.Žádné komentáře:

Okomentovat