31.10.19

Ivana Puškarová: Propojení generací. Mendelova univerzita odstartovala projekt společného vzdělávání dětí a seniorů

První společnou výuku mají za sebou senioři a jejich vnoučata, kteří se zapojili do nového projektu Mendelovy univerzity v Brně. Cílem takzvané Mezigenerační univerzity je vytvořit prostor, ve kterém by prarodiče mohli s dětmi aktivně trávit volný čas. Za nápadem vytvořit místo pro společné vzdělávání dětí a seniorů stojí vedoucí univerzity třetího věku Lenka Kamanová.
Z doprovodného článku na webu Českého rozhlasu Brno vybíráme:

Celkem se do projektu zapojilo 40 lidí. Mezi nimi Ludmila Boháčková s vnukem Martinem, které čekal workshop, kde se zabývali výrobou vlastní bylinné směsi na nachlazení. „Už asi potřetí jsem na univerzitě třetího věku a uvítala jsem právě ten kontakt mezi mou generací a vnoučaty.“

„Důležitý aspekt je i to, aby to bylo vzdělávací, aby se něco dozvěděli, něco si odnesli. Mendelova univerzita k tomu dává výbornou příležitost, protože máme spoustu prostor, které můžeme navštívit – školní lesní podnik Křtiny, masny nebo taky zemědělský podnik v Žabčicích,“ doplňuje autorka projektu. „Kapacita se zaplnila celkem rychle. Během tří až čtyř týdnů jsme měli plno. Už teď přemýšlíme o rozšiřování a dalších tématech,“ uzavírá Kamanová.

1 komentář:

Nicka Pytlik řekl(a)...

Přesně tak! K dětem jedině senioři.
Je nezbytné dostat dnešní dítka od jejich rodičů. Jinak děti zmagoří nadobro...

Okomentovat