9.10.19

POZOR! Další šmejdi z pristupnost-webu.cz obesílají školy, tentokrát kvůli přístupnosti webových stránek škol

Historie šmejdů parazitujících na školách snad nebude mít konce. Tentokrát se pokouší školy podvést podle všeho neexistující firma Ing. Jiří Hrdina - Tvorba webů. Vnucuje školám službu, kterou školy opravdu nepotřebují, protože buď redakční systém jejich webu přístupnost podporuje, nebo mohou využít výjimku, kterou uvádí ministerstvo vnitra: "Povinný subjekt zajistí přístupnost jím spravovaných internetových stránek a mobilních aplikací v míře, která mu nezpůsobí nepřiměřenou zátěž. Znamená to, že v odůvodněných případech nemusí povinný subjekt zajistit přístupnost internetových stránek a mobilních aplikací v plném rozsahu."

Text e-mailu, zasílaného na školy:

Dobrý den,
zjistili jsme, že Vaše webové stránky www.xxx.cz NESPLŇUJÍ novou směrnici zákonu 99/2019 o Přístupnosti webových stránek pro zdravotně postižené.
Od 1.1.2020 začíná Ministerstvo vnitra s kontrolami webů.
Weby, které vznikly po zavedení směrnice, musí mít zapracovány změny již nyní.
Při nesplnění požadovaných změn hrozí peněžitá pokuta.
Jelikož se na nás již obracejí školy, obce a další instituce založené státem, vytvořili jsme k této problematice webové stránky, kde naleznete podrobnější informace.
Naše společnost má dlouholetou praxi v tvorbě webových stránek, vše za Vás vyřešíme jednorázovou úpravou v hodnotě 15 000 Kč, stačí vyplnit formulář na našem webu.
V jednorázovém balíčku oprav získáte kompletní úpravy a optimalizaci webové stránky, abyste v souladu se zákonem získali “Prohlášení o přístupnosti”, které vyžaduje MVČR.

Ing. Jiří Hrdina - Tvorba webů

Firmu Ing. Jiří Hrdina - Tvorba webů se nám nepodařilo dohledat, na webu pristupnost-webu.cz není žádná adresa a ani IČO. Doména patří dle NIC.cz panu Aleši Bauerovi s uvedenou adresou Ke Stirce 50, 18100 Praha 8.

Již úvodní obrázek webu pristupnost-webu.cz je zcela nepatřičný, týká se převodu řeči do textu. Prostě ho někdo naklikal z cizích obrázků...

Obsah celého webu pristupnost-webu.cz je manipulativní a je to evidentní pokus o podvedení klientů.Zajímavé je i následující tvrzení před objednávkovým formulářem:

Získat prohlášení o přístupnosti
Celková cena 15 000 Kč zahrnuje všechny výše zmíněné úpravy, pokud se jedná o web založen na rozhraní Avada. V případě jiného administračního systému Vám naceníme službu individuálně v závislosti na aktuálnosti systému.

Vzhledem k enormnímu množství institucí, které přístupnost webu potřebují, a vzhledem k vysokému množství poptávek, budeme vyřizovat poptávky dle data vyplnění formuláře. Každého se budeme snažit kontaktovat co nejdříve.

Stačí vyplnit a odeslat tento nezávazný formulář.


Avada je šablona pro redakční systém WordPress...

Doporučujeme si pročíst odkazované stránky ministerstva vnitra k dané problematice:

Nepřiměřená zátěž
Povinný subjekt zajistí přístupnost jím spravovaných internetových stránek a mobilních aplikací v míře, která mu nezpůsobí nepřiměřenou zátěž. Znamená to, že v odůvodněných případech nemusí povinný subjekt zajistit přístupnost internetových stránek a mobilních aplikací v plném rozsahu. V případě, že povinný subjekt dospěje k závěru, že mu plnění požadavků na přístupnost internetových stránek a mobilních aplikací působí nepřiměřenou zátěž, měl by uživateli internetové stránky a mobilní aplikace, jež nemůže být v plném rozsahu zpřístupněna, poskytnout náhradní řešení pro využití obsahu této internetové stránky a mobilní aplikace, a to za předpokladu, že je takové náhradní řešení možné.


Žádné komentáře:

Okomentovat