2.10.19

MŠMT: Přehled změn struktury normativů soukromých a církevních mateřských škol, základních škol, školních družin, základních uměleckých škol a vyšších odborných škol v návaznosti na změnu financování veřejného školství

Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy zveřejňuje přehled změn struktury normativů soukromých a církevních mateřských škol, základních škol, školních družin, základních uměleckých škol a vyšších odborných škol v návaznosti na změnu financování veřejného školství s účinností od 1. ledna 2020.


MŠMT při stanovení normativů soukromých škol na rok 2019 avizovalo, že v průběhu roku 2019 navrhne novou strukturu normativů pro soukromé základní školy pro rok 2020, zohledňující změnu principu financování přímých výdajů na vzdělávání v základních školách.

MŠMT navrhlo novou strukturu normativů nejen v základních školách, ale i v mateřských školách, školních družinách, základních uměleckých školách a vyšších odborných školách. Navržené řešení bylo v červenci 2019 schváleno vedením MŠMT a v srpnu a v září 2019 bylo opakovaně projednáváno se zástupci církevního a soukromého školství.

V příloze proto zveřejňujeme přehled změn struktury normativů soukromých a církevních mateřských škol, základních škol, školních družin, základních uměleckých škol a vyšších odborných škol v návaznosti na změnu financování veřejného školství s účinností od 1. ledna 2020.

Priloha_Zmena_struktury_normativu_neverejnych_skol.docx (90kB DOCX)

Žádné komentáře:

Okomentovat