10.10.19

MŠMT: Pracovní doba pedagogických pracovníků a rozsah přímé pedagogické činnosti (metodika)

Z metodiky vybíráme: "Někdy bývá týdenní rozsah přímé pedagogické činnosti nazýván úvazkem, což může vést k určitým nedorozuměním a mylným názorům, že pracovní doba pedagogických pracovníků je shodná s týdenním rozsahem přímé pedagogické činnosti. Při plném úvazku je týdenní pracovní doba pedagogických pracovníků 40hodinová."


3 komentáře:

Eva Adamová řekl(a)...

"Od 1. 9. 2021
Asistent pedagoga při plném úvazku (1,0) vykonává 32 – 36 hodin PPČ týdně."

A je vůbec možné, aby byl plný úvazek přímé pedagogické činnosti asistenta stanoven tak, že neodpovídá realitě škol? Na základkách mají 32 hodin týdně tak maximálně deváťáci, a to i s výchovami, kde asistent většinou není vůbec potřeba. Děti na prvním stupni mívají maximálně 25 hodin. A i kdyby chtěl ředitel zaměstnat asistenta na plný úvazek tak, že bude ve dvou třídách v každé na půl úvazku, nemá šanci. Může vůbec podle zákoníku práce existovat pracovní pozice, jejíž plný úvazek nelze reálně naplnit?

Unknown řekl(a)...

Vtip je v tom, že s asistentem vymetete kde co, takže ráno družina, pak hodiny ve třídě, dozory na chodbách v průběhu, dozor na oběd, odvedení dětí do kroužku a následuje odpolední družina. No a pokud onemocní učitel, tak odučí hodiny za učitele a k tomu si dá všechny ty dozory a družinu. Za osmičku třídu, paráda, pro každěho managera je to požehnání.

Eva Adamová řekl(a)...

Polovina z toho, co jste vyjmenoval, jsou práce s přímou pedagogikou činností související, které by se u asistenta měly odehrávat ve zbývajících 4 až osmi hodinách.

Ale s tím vymetáním máte naprostou pravdu.

Okomentovat