21.10.19

Milan Holakovský: Revoluce ve středním školství má počkat až po volbách

Problém je s tím, že střední školy a vyšší odborné školy ve středních Čechách nabízejí i obory, které se dlouhodobě - již několik let po sobě - nedaří naplnit zájemci o studium. A vyhovující není nynější struktura oborů také z hlediska potřeb trhu práce. Jan Chuchler z krajského úřadu, pověřený zastupováním vedoucího odboru školství, to uvedl v souvislosti s chystanou reformou středního školství v kraji.


Z článku v Benešovský.Deník.cz vybíráme:

„Struktura oborů vzdělání by měla být více sladěna s potřebami zaměstnavatelů a lépe odpovídat předpokládanému dlouhodobému uplatnění absolventů na trhu práce,“ konstatoval. Po tom, aby byli absolventi lépe připraveni pro úkoly, s nimiž se budou setkávat v praxi, volají i zaměstnavatelé – stejně jako třeba zástupci hospodářské komory.

Změny by měla přinést právě chystaná reforma, jež se podle slov krajského radního pro oblast školství Zdeňka Seidla (ČSSD) neobejde ani bez bolestných kroků. Na ty však během nejbližšího roku zřejmě nedojde. Jestliže Seidl s několika předkládanými návrhy změn narazil na nesouhlas v krajském zastupitelstvu, konstatoval, že jeho tým připraví návrh nové koncepce, nicméně na vlastní školskou revoluci má v kraji dojít až v příštím volebním období.

4 komentáře:

Eva Adamová řekl(a)...

"Revoluce ve středním školství má počkat až po volbách ..."

Tak, samo že, protože bolestivé změny (např. rušení škol) prohrávají volby.

mirek vaněk řekl(a)...

Copak asi chytří politici vymyslí. Obor zedník nemá žáky a při tom všichni zaměstnavatelé hledají zedníky. Totéž u většiny řemesel. Málokomu se chce dělat rukama. Každý chce sedět v teple na zadku a brát velké peníze. Takže to dají žákům befelem? Nebo omezí studijní obory? Co průmysl x.0?

Nicka Pytlik řekl(a)...

Revoluce ve středním školství

A z kterého že to vltavského parníku se bude střílet na karmelitský palác?

E.Kocourek řekl(a)...

Zaměstnavatel si vybere vhodnou školu, dohodne se s vedením na vhodném nastavení vzdělávacích priorit, vypíše podniková stipendia a čeká na zájemce. Připadá mi to jako rozumný postup. ////

Žádnou revoluci nechci. A jsem si jistý, že by k ničemu užitečnému nevedla. ////

Bohužel, je velmi pravděpodobné, že nějací političtí zoufalci (jako STAN) tu revoluci rozjedou. S předvídatelnými následky. ////

Okomentovat