12.10.19

Michal Polák: ČT informovala o zastrašování ve škole kvůli Babišovi. Vystřihla však důležitá slova

Česká televize stáhla ze sociálních sítí reportáž o údajném zastrašování žáků střední průmyslové školy v Plzni v souvislosti s návštěvou premiéra Andreje Babiše. Učitelé jim měli vyhrožovat problémy u maturity, pokud se budou premiéra ptát na kauzu Čapí hnízdo. Studentka, která to tvrdila, to ale pouze četla u někoho na Facebooku, což redaktorka z reportáže vystřihla. Škola chce televizi žalovat.

Z článku na Aktuálně.cz vybíráme:

Česká televize reportáž stáhla po několika hodinách bez udání důvodu. V pátek na dotaz Aktuálně.cz připustila pochybení. "Informace na záznamech nebylo možné ověřit tak, jak to České televizi ukládá Kodex ČT, především z hlediska počtu zdrojů, jejich věrohodnosti a povinnosti poskytnout prostor druhé straně. Proto je nebylo možné vysílat. Redaktoři je zveřejnili na sociálních sítích, které sice nereguluje zákon o rozhlasovém a televizním vysílání, ale je v zájmu České televize, aby standardy, která platí ve vysílání, uplatňovala na všech svých platformách. Proto vedoucí regionálního vysílání reportáž do té doby, než se uvedené skutečnosti podaří získat, stáhl," vysvětlila mluvčí České televize Karolína Blinková.3 komentáře:

Anonymni z 21:30 řekl(a)...

Česká televize je neobjektivní žumpa, která si často nezadá s bulvárem...

Anonymni z 21:30 řekl(a)...

Pro jistotu - nejsem Babišův fanoušek.

P. Vršecký řekl(a)...

To je ta tragédie digitálního vidění světa. Pokud člověk pojmenuje prokazatelné počínání České televize, musí pro "digitály" dodat, že není Babišův fanoušek. protože když ČT natírá Babiše (je jedno, jestli oprávněně) a někdo natře naopak ČT, je digitálům naprosto "jasné", že kritik ČT musí být Babišův fanoušek. Jedničky a nuly, černá a bílá.

Okomentovat