8.10.19

Lenka Polášková: Dopis Alenky z říše divů

V pedagogické praxi se takřka neustále setkáváme se změnami v oblasti legislativního rámce. Časté změny v praxi znamenají, že ředitelé škol a školských zařízení musí bez přestání absolvovat různá školení a semináře, aby dokázali do záhad a tajemství nových legislativních úprav proniknout. Sotva se jim podaří se v nich zorientovat, přichází další změna. Bohužel nikoli v průběhu období jednoho školního roku, ale často v rozmezí měsíců.

Z článku v PoradceMŠ.cz vybíráme:

Politická reprezentace, vedení MŠMT a bohužel v některých případech i většinová společnost si klade otázku: „Co víc by ti učitelé ještě chtěli?“ Mzdy se nám přece neustále zvyšují, máme dva měsíce prázdnin, volné víkendy a státní svátky. Co víc si přát? Těm, kteří nedokážou porozumět úpěnlivému volání českého učitele, odpovím.

To, po čem bohužel stále marně pedagogové volají, jsou PODMÍNKY a KONCEPCE. Už dávno to není o mzdách, ale o podmínkách v českém školství. Z učitelů jsou administrátoři projektů, poradci, metodikové. Výčet pozic by mohl být mnohem delší. Chci tím říct, že ti „vybarvení do běla“ mají už zkrátka dost klování do klávesnic, zadávání dat či průběžných a závěrečných zpráv, chtějí „jen“ učit! Chtějí pracovat s dětmi, mít na ně prostor a reálně aplikovat slovní spojení individuální přístup, který je pro mě momentálně jen pouhým pojmem na papíře. A opět se dostáváme ke slovu PODMÍNKY.


1 komentář:

E.Kocourek řekl(a)...

pedagogové volají (...) PODMÍNKY a KONCEPCE. Už dávno to není o mzdách

Autorka buď je škůdce, lhář a podrazák, nebo je úplně mimo. Pořád jde o mzdy a jde o něm čím dál víc. Koncepce si ministeriálové mohou strčit do řiti tlustým koncem napřed, a podmínky jsou V PRNÍ ŘADĚ ty mzdy, a pak dlouho nic. ////

Pomocí takovýchto vylhaných článků Ministerstvo zdůvodní, proč peníze se učitelům přidávat nebudou a koncepce se učitelům přidávat budou. ////

Okomentovat