8.10.19

Ladislav Šustr: Rána pro zastánce povinné matematiky. Plagův návrh zřejmě projde sněmovnou

Strašák v podobě povinné státní maturity z matematiky nebude studenty zřejmě děsit minimálně dalších osm let. Ministr školství Robert Plaga totiž nachází ve sněmovně podporu zejména od opozice. S odsunutím povinné matematiky totiž souhlasí jak všichni Piráti, tak část ODS, lidovců a TOP 09. Spolu s hnutím ANO tak má návrh pohodlnou většinu.

Z článku v Echo24.cz vybíráme:

Plaga pak počítá s tím, že návrh hladce projde Sněmovnou i Senátem a zkouška by pak mohla být odsunuta v příštím roce. Podporu pro svůj návrh tak kromě hnutí ANO získá od opozičních Pirátů, kteří s návrhem na zrušení povinné matematiky přišli už letos v červnu. „Vzhledem k tomu, že Plagův návrh je úplně stejný jako ten náš, tak ho podpoříme. Předpokládáme ale, že podporu spíš dostane náš návrh, protože předloha už je nyní ve sněmovně a může se projednávat ihned. Vládní návrh zatím neprojednala ani vláda, do sněmovny se tak dostane až za několik měsíců,“ řekl pro Echo24 člen školského výboru Lukáš Bartoň (Piráti).

5 komentářů:

Nicka Pytlik řekl(a)...

Rána pro zastánce povinné matematiky.

To se ještě přesně neví, pro koho ta řádná pecka vlastně bude.
Pytlikům jen pořád vrtá hlavou, proč je povinná maturita z češtiny a proč se vůbec maturuje z cizích jazyků? A proč se společně nematuruje z informatiky...
Tu by dali všichni!

Jiri Janecek řekl(a)...

"Vzhledem k tomu, že Plagův návrh je úplně stejný jako ten náš, tak ho podpoříme… "

Nebyl ten piratsky navrh nejake komplexni reseni plne spousty fantasmagorii nad ramec zruseni povinne matematiky?

Politik by se nemel tak snadno odkopat, ze mu jde jen o ty populisticke body... Pak vypada jako blbec.

krtek řekl(a)...

Všechny strany, které souhlasí s názorem, že žáci nejsou připraveni, jsou ve vedení krajů, obcí, které jsou zřizovateli škol. Tudíž mají mít vliv a přehled o oborech. Když ale karlovarský kraj chce přeskupit síť škol směrem k praxi (podpora učilišť), snese se na něj kritika, že zabraňuje mladým ve vzdělání. Otázka tedy je na politickou reprezentaci - Co uděláte, aby za osm až deset let povinná maturita z matematiky byla možná? Odpověď:

Nicka Pytlik řekl(a)...

Vzhledem k tomu, že Plagův návrh je úplně stejný jako ten náš, tak ho podpoříme…

Tak snad už se podařilo oslovit i ty mladé voliče. Teď ještě, aby přišli k volbám...
Jen jestli tam nemělo být spíš 'úplně stejně pitomý' v té dnešní překotně se měnící době.

Josef Soukal řekl(a)...

Kdo trochu sleduje školskou a vzdělávací politiku, ví, že rána hrozí každou chvíli, takže tuhle ránu dávno předvídal. Bito je ovšem hlavně vzdělání a zodpovědnost. To jsou ovšem pojmy, s nimiž dnešní politici a jejich edunašeptavači rozhodně nehodlají nic mít. Čest výjimkám, které jsem v té záplavě přehlédl.

Okomentovat