9.10.19

Jitka Rambousková: Seznamte se: Geogebra Notes

Před časem se krátce objevila jako novinka interaktivní tabule od Geogebry, ale než jsem ji tu stačila představit, tak zase zmizela. Nyní se objevila pod trochu jiným názvem – Geogebra Poznámky. Tak snad nám vydrží déle.

Na stránce www.geogebra.org/notes funguje tvorba matematických prezentací … poznámek …, prostě v jednom souboru spousta stránek, na které můžete kreslit a psát rukou, používat předdefinované tvary a vkládat, co vás jen napadne. Všechno si můžete ukládat na svůj účet Geogebra.
Naprosto dokonalý je třetí panel, kde lze vkládat obrázky, zvuky … a také přímo materiály z Geogebry. Vložit můžete i tabule Graspable Math a obě aplikace propojit.

Připravíte si okna s GG i GM. V Geogebře zapíšete funkci a prostě ji přetáhnete do vložené tabule Graspable Math. Tam ji automaticky převede do jejího zápisu a můžete s ní manipulovat. Změny se přenáší zpět do Geogebry.
Převzato z webu autorky Co jsem vyzkoušela pod licencí Creative Commons Uveďte původ-Neužívejte dílo komerčně-Zachovejte licenci 4.0 Mezinárodní License.

Poznámka redakce: Geogebra Notes je již lokalizovaná do češtiny jako Geogebra Poznámky.

1 komentář:

E.Kocourek řekl(a)...

Opravdu paní autorka neví, co to je "interaktivní tabule" ? Že to je hardware a nikoli software? ////

Nebo si paní autorka připadá chytřejší, když používá zmatečnou terminologii? ////

Okomentovat