16.10.19

BARRANDOV TV: Ředitel školy: ČT nás poškodila, je to mezinárodní ostuda

Česká televize stáhla reportáž, ve které tvrdí, že vedení střední průmyslové školy v Plzni vyhrožovalo žákům a zakazovalo jim klást při debatě s Andrejem Babišem otázky týkající se kauzy Čapí hnízdo a působení v StB. Studentka, která to ve videu říká, však informaci četla pouze u někoho na facebooku.


Z rozhovoru na webu BARRANDOV TV vybíráme:

Studentka, která v reportáži promluvila, ale tvrdí opak. Jak se k informaci dostala?

Žákyně za námi potom sama přišla a vypověděla, že informaci o údajném zákazu našla na facebookovém profilu, se kterým byla ve spojení. Stránku už bohužel nedohledala, ale informaci měla uloženou v telefonu, tak jsme si to stáhli. Napsala to cizí osoba, která nemá se školou nic společného. Uváděla tam, že mají studenti zakázáno se ptát na kauzu Čapí hnízdo a StB. Ještě tam byly nějaké další body. Navíc žákyně, která to řekla, studuje humanitní obor, takže na diskuzi vůbec neměla být. Měli tam být pouze technici. A o Čapím hnízdě už soud rozhodl, je to pasé.

V reportáži se objevil také žák, který u vás ale nestuduje. O koho šlo?

Patří údajně ke spolku Milion chvilek pro demokracii a je z Křižíkova gymnázia. Měl být pravděpodobně ve škole a propašoval se k nám s novináři. Já jsem se však staral o delegaci pana premiéra, takže jsem na to neměl čas. Ten student se tam potom ptal na Čapí hnízdo a příslušnost v StB. Nevěděl jsem původně, že k nám nepatří. Byla tady ještě ministryně Dostálová, která ho znala.

1 komentář:

Valikova řekl(a)...

Tak snad se ta stažena reportáž brzy objeví v novém pořadu ČT No to se ví. Jako fake samozřejmě.😀

Okomentovat