31.10.19

6.11.: Stávka učitelů a dalších zaměstnanců škol

Přinášíme znění odpoledního e-mailu členům školských odborů o termínu vyhlášení stávky na středu 6. listopadu 2019.


Vážená paní kolegyně,
vážený pane kolego,

průběh jednání o realizaci navýšení platů pro pedagogické pracovníky v roce 2020 a jeho vyústění nenaplňují náš oprávněný požadavek. Ten již byl kompromisem ( z původního návrhu na navýšení objemu mzdových prostředků o 15 % jsme ustoupili na 10 % s tím, že se navýší tarifní tabulky pro pedagogické pracovníky o 10 %). Vedení svazu na základě těchto skutečností rozhodlo o termínu vyhlášení stávky na středu 6. 11. 2019. V tento den by měly být školy a školská zařízení uzavřeny. Stávkou chceme důrazně vyjádřit náš nesouhlas s nesystémovými kroky ministra Plagy. Postavme se za naše oprávněné požadavky a dejme najevo svůj nesouhlas. Teď už nemůžeme stát a nadávat ve sborovnách. Nepodléhejme názorům, že stávkou nic neovlivníme. Není to pravda. Minimálně ovlivníme vnímání společnosti, že jsme sebevědomí a umíme dát veřejně najevo svůj postoj. Ministr Plaga na nás udělal velký podraz. Na posledním jednání s premiérem jsme se dohodli na rozdělení navýšeného objemu prostředků na platy pedagogických pracovníků 75 % do tarifů 25 % do nadtarifní složky platu, což by ve skutečnosti umožnilo nárůst tarifů o cca 9,5 %. Ministr Plaga navrhl pouze 8 % do tarifů a s nikým ze sociálních partnerů o tom nejednal.

Průběžně vám budeme zasílat všechny materiály potřebné ke zdárnému průběhu stávky.

V pondělí na tiskové konferenci oficiálně zveřejníme termín stávky.

V Praze dne 31.10.2019

Vedení ČMOS PŠ

3 komentáře:

Radek Sárközi řekl(a)...

Podrobnosti k chystané stávce:

https://www.pedagogicka-komora.cz/2019/11/aktualni-tema-stavka-pedagogu.html

Unknown řekl(a)...

Babis i Plaga lžou.Profese ucitele je nedocenena a prace je stale narocnejsi.Proto ji mladi nechteji delat.Jako starsi a zkusena kantorka jsem zklamana a nastvana, jak s nami vlada manipuluje.Stavku plne podporuji.

Unknown řekl(a)...

Je docela možné že Babiš i Plaga lžou.ALE platí okřídlené, že pokud něco podporuje ODS nebo TOP je v tom vždycky nějaká křivárna.Navíc přeci Dobšík nebo jak se to jmenuje - se pomátl?Dnes - prý budeme stávkovat třeba týden? Na odborovém svazu jsou naprosto mimo.Nevím jak nyní.Cca 4 roky zpět jsem tam byl něco projednat.Kanceláře nasáklé kouřem kafíčkem a něčím ....Nevím jak to nazvat.Během 26 minut jednaní dostala protistrana 2 pozvání do jiné kanceláře "na kafíčko".S dovětkem a vem si svůj hrníček, skleničku.Takže takto to vede chrabrá odborová centrála.Z těch největších buřičů se pak stávají spokojení termiti.Tj. poslanci.A takto jako dnes si dláždí cestu k úspěchu.Jen aby jste věděli jaká je realita tam.

Okomentovat