3.9.19

Ze sociálních sítí: Žasnu, čím se ztrácí čas na dnešních školách. Kupříkladu na třídních schůzkách 1. třídy na nás včera s nadšením vybalili nějaký program MISP

Josef Provazník komentuje na sociální síti Facebook průběh třídních schůzek 1. třídy: "Děcka nakonec dostanou nějaký "masérský" list a rodiče to pak zacálují. Za 5 hodin (těmi to ale nekončí: "program bude využíván během celého školního roku a děti si ho přenášejí i do dalšího ročníku") to je asi 375 Kč, ale ta částka není až tak důležitá. Klíčový je to, proč tohle ředitelé pouští k sobě do škol?"
Celý komentář:

Žasnu, čím se ztrácí čas na dnešních školách. Kupříkladu na třídních schůzkách 1. třídy na nás včera s nadšením vybalili nějaký program MISP (Massage in Schools Programme) s podtitulem hands-on respect.

Celá ta věc spočívá v tom, že v rámci tohoto mezinárodního programu se školí instruktoři. (Jen po celé ČR jich jsou snad stovky). Tihle "experti" pak chodí do škol a pod jejich "expertním" dohledem se děti ve třídách navzájem masíruji.

Bez srandy. Fakt to existuje a funguje na mnoha školách.

Děcka nakonec dostanou nějaký "masérský" list a rodiče to pak zacálují. Za 5 hodin (těmi to ale nekončí: "program bude využíván během celého školního roku a děti si ho přenášejí i do dalšího ročníku") to je asi 375 Kč, ale ta částka není až tak důležitá. Klíčový je to, proč tohle ředitelé pouští k sobě do škol?

Včera večer jsem si procházel webové stránky asociace MISA ČR a...nestačil jsem žasnout, jakými vzletnými slovy se dá rozepsat skoro do románu taková pitomost, jako je masírování mezi děckama.

Např. vizí tohoto programu je, aby "každé dítě ve škole zažilo pozitivní a pečující dotek každý den....všude na světě", jak se tam píše.

Do háje, já jen chci, aby ve škole učili moje děcka češtinu, matiku, prvouku atd. Fakt nevím, proč by měli řešit nějaké doteky? Od toho tady snad jsou rodiče, babičky, dědové atd. A když se bude chtít synátor dotýkat nějaké spolužačky, tak si to snad taky zařídí sám i bez MISP....

Podobných perel je na tom webu hodně. Jako kdyby vypadly z pera nějakých jehovistů kombinovaných se svazáky a gretény:

"umožňuje jim prožít si skutečný pocit vlastní hodnoty...poskytuje možnost vcítit se přirozeně do pocitů kamaráda....vytváří uvolněné, přátelské klima při vyučování....posiluje v dětech vědomí, jak správně pracovat s vlastní energií"

Už tam chybí jen vesmírní lidé a Aštar Šeran.

Na závěr přidávám část poselství zakladatelky MISP z roku 2014, kdy navštívila ČR. Jo a ta paní "vesmířanka" je mimochodem Švédka:

"Vaši zemi už nic nedrží zpět. Nejsou tu žádné náznaky myšlení, které by chtěly zastavit program MISP, aby se stal přijímanou normou. Máte otevřenost v duši a silnou vůli dělat věci tak, jak mají být. Vaše minulost ve vás stále žije, přesto však je každý připraven nechat ji jít a znovu vytvořit svět svobody a míru...."

5 komentářů:

Jana Karvaiová řekl(a)...

Tatínkovi zapomněli vysvětlit, že jde pravděpodobně o to, jak dostat do školy nějaké peníze navíc. pravděpodobně se jedná o jeden z mnoha programů, které slibují, že když se jich škola zúčastní, může si pak za nějakou částku koupit interaktivní tabuli nebo vybavit fyziku nebo......Aby však byl nárok, musí se kolem udělat nějaké tajtrlikárny. Nejčastěji se tak děje v rámci šablon. Sepíší se a vytisknou kupy lester, učitelé běhají o odpolednách, víkendech a i jindy po škole, dělají "laboratorní" práce a tak. Učitelé tedy svým volným časem a účastí na těchto legráckách, sponzorují školu.Je jasné, že to udělají, protože pak si konečně škola koupí vytoužený......Je to ostuda.

Janek Wagner řekl(a)...

Žádné peníze navíc nedojdou.

Eva Adamová řekl(a)...

To, co se v poslední době děje na školách, aby se prezentovaly už ale začíná být úplně zcestné. Třeba na našem gymplu během září proběhnou napříč ročníky následující akce: výtvarný plenér, zájezd do Itálie, výtvarná Praha a pobyt na hvězdárně s družební školou v rámci projektu IROP. Některé děti v září do školy v podstatě ani nepáchnou.

A jak vidím, prvopočátky tohoto problému jsou na některých školách už v prvních třídách. A paní Karvaiová má pravdu, mnoho akcí má prapůvod v projektech různého typu, šablony nevyjímaje. Začínám mít pocit, že to dospěje tak daleko, že za pár let nezbude ministerstvu nic jiného než vymyslet vyhlášku na to, kolik dní a vyučovacích ze školního roku může být prošustrováno.

Jana Karvaiová řekl(a)...

Já chápu, že se školy hlásí do všelijakých projektů, aby měly peníze. Kdybychom měli peněz dost normállně, asi by se to nedělo.
Tyhle projekty bez peněz jsou zase někdy prosazováním nových "zaručených" metod, které mají něco vylepšit,jen nemusí fungovat vždy a všude.
A je pravda, že na některých školách se pomalu neučí a pořád se dělá nějaká aktivita, která sice školu hezky prezentuje, jen se pak děti moc neučí.

Jana Karvaiová řekl(a)...

https://www.facebook.com/events/574724903064411/?ti=icl
Timto jedna pani neustale zapalvuje nekolik FB skupin.

Okomentovat